Marki butikowe, jak również przedsiębiorstwa globalne coraz częściej zmieniają swoją politykę na proekologiczną lub ograniczają działania, które mają negatywny wpływ na środowisko. Do tego grona należy między innymi Rossmann. Biorąc pod uwagę kondycję naszej planety, a także odpowiadając na potrzeby i oczekiwania klientów, sieć drogerii wprowadziła do użytku cosmetomaty. Od teraz klienci czeskich sklepów Rossmann mogą napełniać własne butelki środkami czystości i kosmetykami. Kiedy (i czy w ogóle) podobne automaty staną w drogeriach w Polsce?

Automaty do napełniania butelek środkami czystości i kosmetykami w sklepach Rossmann

W czeskich sklepach Rossmann stanęły pierwsze automaty do napełniania butelek środkami czystości i kosmetykami marki Henkel (w tym produkty Silan, Fa, Persil czy Nature Box). To prosty sposób, dzięki któremu możemy ograniczyć ilość produkowanego plastiku. Co więcej, przychodząc na zakupy z własną butelką czy słoikiem, klienci nie muszą płacić za plastikowe opakowanie produktu, a tym samym mogą zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Ten pomysł jest dopiero w fazie testów. Mamy jednak nadzieję, że spore zainteresowanie klientów sieci Rossmann sprawi, że automaty staną również w drogeriach w innych krajach, na przykład w Polsce. Podoba wam się ten pomysł?

Co Polacy wiedzą o ekologii, co mają w szafach i jak kupują. Wyniki najnowszego raportu >>>