Kiedy w 1998 roku Britney Spears wypuściła teledysk do singla „Baby One More Time”, świat oszalał na punkcie fryzury, w której wystąpiła w klipie. Pamiętacie, jak była uczesana? No cóż, jak na wzorową (no, prawie) uczennicę, którą odgrywała w teledysku, przystało, miała na głowie dwa warkocze. Nie całkiem grzeczne i skromne, bo nieco uniesione (uczesane na bazie dwóch bocznych kitek), co dodawało jej seksapilu, wzbudzając nie tylko entuzjazm dziewczyn, ale i rozbudzając wyobraźnię mężczyzn (czy nam się to podoba czy nie). Kwestią czasu było więc, by fryzura – podobnie jak sama piosenka – szybko stała się hitem. Mimo że od samego początku budziła mieszane uczucia – w końcu przez lata uchodziła za uczesanie zarezerwowane wyłącznie dla małych dziewczynek... Jak widać, do czasu.

W sezonie wiosna-lato 2022 warkoczyki powracają ze zdwojoną siłą. To nie tylko wynik sentymentu branży mody do lat 90. i 2000., które znów inspiruje, ale i zasługa (wina?) gwiazd, które ponownie straciły głowę dla fryzury. Najlepszy przykład? Hailey Bieber, która w warkoczykach pokazała się już nie raz. Fanek uczesania jest zresztą więcej, a co za tym idzie  – więcej pomysłów na nie. Podpowiadamy więc, jakie warkoczyki w sezonie wiosna-lato 2022 są najmodniejsze. Nie mamy wątpliwości, że latem będą wszechobecne! 

Dwa warkoczyki – modna fryzura na wiosnę i lato 2022, którą lansują gwiazdy

Warkoczyki obowiązkowo muszą być dwa. W tej kwestii w porównaniu z latami 90. nic się nie zmieniło. Ale warkoczyki A.D. 2022 wraz z biegiem lat także zdążyły dorosnąć – są o o wiele mniej infantylne niż 30 lat temu (30? lat? temu?). To dlatego, że nie są już upięte wysoko jak w teledysku Britney lecz zebrane są z luźnych włosów swobodnie opadających na ramiona. To właśnie w tej wersji noszą je wspomniana już Hailey Bieber (która do fryzury przekonała się już w zeszłym roku, kiedy na Halloween przebrała się za Spears), ale i inne influencerki i gwiazdy: Kim Kardashian, Tessa Thompson czy Sofia Richie. Warkoczyki nosi też Kendall Jenner, ale ona akurat wierna jest wersji sprzed lat! 

Jak nosić warkoczyki w sezonie wiosna-lato 2022? 

Zapożyczone z lat 90. można nosić w wydaniu sauté – same w sobie są już wystarczająco dekoracyjne. Równie dobrze sprawdzają się jednak także w duecie z czapką z daszkiem, czyli jednym z najmodniejszych dodatków na Instagramie (i to już kolejny sezon z rzędu!). Nic nie stoi także na przeszkodzie, by nosić je jeszcze bardziej w stylu lat 90., tj. w połączeniu z kolorowymi spineczkami wpiętymi we włosy po obu bokach czoła. Inspiracją niech będzie fryzura Olivii Rodrigo.

Na czoło może opadać także kilka luźnych kosmyków – to także trend rodem z lat 90. Jak widać, możliwości noszenia warkoczyków jest całkiem sporo. Dacie się przekonać? 

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.