24 czerwca, w kameralnej przestrzeni Studio Zamieszanie na warszawskim Żoliborzu odbyło się spotkanie, podczas którego goście uczestniczyli w serii wykładów poświęconych tematyce kształtowania własnego wizerunku i budowania marki osobistej. To szczególne wydarzenie rozpoczęło serię spotkań w cyklu MODIVO POWER DRESSING, których kolejne edycje odbędą się już niebawem.

Wspólnie z ambasadorami projektu POWER DRESSING - Karoliną Limbach, Karą Becker, Maćkiem Spadło, Martą Waluk, Olą Szol i Mają Michalak goście mieli okazję poruszyć kluczowe tematy dotyczące wpływu mody na sposób postrzegania siebie. Specjaliści podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, odsłaniając przed warsztatowiczkami kulisy pracy w niezwykle wymagającym środowisku mody. Pojawiły się także rozmowy dotyczące inspirujących kobiet, będących do dziś wzorem do naśladowania dla wielu z nas. Każdy z gości wniósł do spotkania świeżą energię, nie zabrakło humoru, ani błyskotliwych refleksji na temat kondycji współczesnego rynku mody.

Warsztaty zostały podzielone na kilka paneli tematycznych, podczas których goście mieli okazję uczestniczyć w przygotowanych przez ekspertów ćwiczeniach. Pierwsza część spotkania należała do redaktorki i stylistki Kary Becker, która w interesujący sposób wprowadziła gości do historii mody, postrzeganej przez pryzmat zjawisk społeczno-kulturowych. Rozpoczęła spotkanie rozmową na temat “Ubiór siły - od złotych męskich butów po feministyczne hasła na t-shirtach”. Opowiedziała o istocie POWER DRESSINGU i przybliżyła genezę powstania stylu, którego początków możemy doszukiwać się już we wczesnych latach 40. ubiegłego stulecia, a którego intensywny rozwój przypadł na przełom lat 70. i 80..

Kolejna część warsztatów odbyła się wspólnie z udziałem Karoliny Limbach, Maćka Spadło, Kary Becker, Marty Waluk i Oli Szol. Podczas panelu dyskusyjnego eksperci rozmawiali z uczestniczkami o szerokich możliwościach wyrażenia własnej osobowości poprzez ubrania. Wśród omawianych zagadnień pojawiły się pytania o stereotypy i schematy dotyczące obowiązujących zasad przy tworzeniu stylizacji. Eksperci poruszyli także istotny temat dotyczący kompromisu pomiędzy modą, a biznesowym savoir vivre. Warsztatowiczki miały okazję skonfrontować własne doświadczenia ze specjalistami i wspólnie zastanowić się nad odpowiedzią na interesujące tematy.

W kolejnej części goście poznali “ubrania, które dodają mocy”. Podczas panelu prowadzonego przez stylistkę Martę Waluk odbyła się prezentacja szafy kapsułowej z wykorzystaniem ubrań marki GUESS stworzonej w duchu POWER DRESSING. Ekspertka zwróciła uwagę na kluczowe elementy garderoby, które stanowią doskonałą bazę wyjściową dla każdej stylizacji. Wśród najważniejszych elementów pojawiły się: ponadczasowy garnitur, klasyczny trencz czy biała, oversizowa koszula. Na koniec uczestnicy wspólnie porozmawiali o elementach POWER DRESSINGU w aktualnych trendach w modzie.

Zobacz także:

Ostatni panel dotyczył “Siły mody w sztuce”. Prowadząca Maja Michalak wprowadziła gości do świata sztuki, w niekonwencjonalny sposób opowiadając o zmieniającym się wizerunku kobiet na obrazach na przestrzeni kolejnych epok. Warsztaty zakończyły się kreatywnym zadaniem, podczas którego każdy z gości miał okazję zaprezentować na obrazie własną wizję kobiety w stylu POWER DRESSING.

Warsztaty MODIVO POWER DRESSING zostały przeprowadzone zarówno w formie offline jak i online. Wszyscy, którzy nie mogli pojawić się na spotkaniu osobiście, mieli okazję obejrzeć transmisję live z wydarzenia na Instagramie marki MODIVO. Informacje o kolejnej edycji warsztatów już wkrótce pojawią się na stronie modivo.pl/b/powerdressing  oraz instagramowym profilu MODIVO.