Każda z nas marzy o pięknych i zdrowych włosach, niestety nie wszystkie jesteśmy obdarzone przez naturę bujną fryzurą. Jednak odpowiednia pielęgnacja potrafi wzmocnić włosy. Jakiś czas temu internautki zachwyciły się nowym produktem, czyli wcierką do włosów. Agnieszka Niedziałek, twórczyni marki kosmetyków Hairy Taile Cosmetics, blogerka i YouTuberka, prawdziwa ekspertka w dziecinie włosów wyjaśnia, że szał na tego typu produkty rozpoczął się od wcierki Jantar, a zainteresowanie kobiet wynika z chęci posiadania pięknych, długich i gęstych włosów. „Wcierki nie są obowiązkowym elementem pielęgnacji, ale warto się nimi wspomagać w codziennym dbaniu o włosy”, mówi ekspertka, chociaż obiecane efekty zdecydowanie zachęcają do przetestowania. Preparaty zapobiegają wypadaniu włosów, stymulują porost baby hair i zwiększają objętość, nadają również zdrowego połysku. Jeżeli chcecie spróbować kuracji wcierką, ale nie wiecie, którą wybrać i jak zabrać się do tego domowego zabiegu, poniżej znajdziecie odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania. 

Wcierka do włosów - jak dobrać odpowiedni produkt?

Na rynku beauty są dostępne różne wcierki do włosów – od ziołowych i naturalnych składników po preparaty z alkoholem. Jak dobrać odpowiedni produkt do potrzeb skóry głowy (to ją nacieramy preparatem)? „Wrażliwsze osoby powinny wybierać te bez alkoholu, na bazie wody z dodatkiem na przykład aloesu. Dla takich osób świetne będą też wcierki przygotowane samodzielnie, np. napary lub wywary ze skrzypu, tataraku, bambusa, korzenia łopianu. Natomiast osoby o mocnej, odpornej skórze głowy mogą wybrać wcierki na alkoholu, które zazwyczaj działają skuteczniej, szybciej i dają największy przyrost włosów. Sama jestem po alkoholowej stronie mocy, jeżeli chodzi o wcierki, chociaż lubię przeplatać i stosować raz taką, raz taką”, wyjaśnia Agnieszka Niedziałek. Niedawno pisałyśmy o produkcie węgierskiej marki Banfi, która bije rekordy popularności na facebookowej grupie Agnieszki WŁOSING. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj >>>. Ekspertka przed użyciem produktu poleca zrobić szybką próbę uczuleniową za uchem i sprawdzić, czy nie wystąpiła na skórze reakcja alergiczna.

Wcierka do włosów – jak jej używać? Ekspertka wyjaśnia krok po kroku

Wcierkę nakładamy na skórę głowy, następnie – zgodnie z jej przeznaczeniem – wcieramy za pomocą delikatnego masażu. „Najważniejsza jest systematyczność. Preparat stosujemy codziennie lub co 2-3 dni. Kuracja powinna trwać około 3 miesiące. Wcieranie można zsynchronizować z harmonogramem mycia i robić to przed lub po myciu. Wcierki lepiej zadziałają zaaplikowane na czystą skórę głowy, ale jeżeli taki sposób zanadto obciąża włosy, można wcierać produkt przed myciem i pozostawić go na skórze przez minimum pół godziny”, tłumaczy Agnieszka Niedziałek.

Jak zapuścić baby hair? Tłumaczymy, czym są i jak je pielęgnować >>>

Wcierki do włosów – co mają w składzie?

„Wcierki mogą być oparte na przeróżnych składnikach. Istnieją produkty ziołowe, oparte na ekstraktach z ziół takich jak pokrzywa, łopian czy jak Banfi zawierają chrzan i gorczycę. Kolejna ciekawa grupa to wcierki z dodatkiem konkretnego składnika aktywnego: kapsaicyny w formie wyciągu z papryki lub kofeiny. Istnieją też inne surowce takie jak apigenina czy przeróżne peptydy, które wspomagają syntezę keratynocytów w cebulce włosa, umacniają jego mocowanie lub wspomagają porost włosów”, wyjaśnia blogerka i twórczyni marki Hairy Tale Cosmetics. Teraz wiecie już wszystko o wcierkach do włosów. Spróbujecie tego rodzaju pielęgnacji?

Agnieszka Niedziałek od lat prowadzi bloga i kanał na YouTube WWWLOSY.PL, poświęcony świadomej pielęgnacji włosów. Wraz z Martyną Parlak oraz Karoliną Wiśniewską zarządza grupą WŁOSING na Facebooku, gdzie już niemal ćwierć miliona osób szuka porad i wiedzy na temat włosów. Jest również właścicielką i twórczynią marki kosmetyków do włosów Hairy Tale Cosmetics.