Ma 81 lat, a mówi, że jeśli ktoś uważa, że współczesna moda jest zbyt szybka, powinien zmienić branżę. Karl Lagerfeld nie ma problemu, żeby przygotować 6 zaskakujących kolekcji rocznie. Bo przecież moda to ciągły dialog ze zmieniającą się rzeczywistością! W ostatnich sezonach zabrał nas w egzotyczną podróż do słonecznego Dubaju w kolekcji resort, supermarketu high fashion (FW 2015), na feministyczną demonstrację w kolekcji pret-a-porter na ss 2015. Ta ostatnia wytyczyła modowy rytm lata. Największe światowe magazyny o modzie rozpisywały się na temat feminizmu w branży fashion. My w lutowym numerze Glamour przygotowaliśmy dla was feministyczne trendy w pięciu stylach.

 

Co tym razem? Luźny brunch w stworzonej (w hołdzie Coco Chanel) na jeden dzień Brasserie Gabrielle. Na stołach wykrochnalone obrusy i elegancka zastawa. W oczekiwaniu na pokaz kelnerzy serwują gościom orzeźwiające drinki i wcinają maślane brioszki przy barze. Niesamowity klimat francuskiej knajpy. Caroline de Maigret i Lou Doillon- paryżanki z krwi i kości mówiły, że czuły się jak w kafejce na rogu, w której rano piją kawę i podpatrują styl innych dziewczyn.

 


Modelki w trakcie pokazu siadały przy barze lub nakrytych stolikach, plotkowały w najlepsze. No i obowiązkowo selfie! No i przekąska na wybiegu- takie rzeczy tylko u Chanel!

W centrum Grand Palais stanął mahoniowy bar ze złotym blatem, a za nim grono przystojnych kelnerów w perfekcyjnie skrojonych uniformach. Na ścianach pojawiły się kinkiety w starym stylu, serwowano francuskie specjały: croissanty z czekoladą, drożdżowe brioszki, gotowane jaj i oczywiście schłodzony szampan.

Cara Delevingne podkreśla, że powoli kończy z modelingiem, ale z pokazu Chanel po prostu się nie rezygnuje. Z Kendal Jenner obfotografowały się na backstage'u jak szalone. Gwiazd na wybiegu było znacznie więcej; Joan Smalls, Binx Walton, Sam Rollinson, Anna Ewers, Sasha Luss, Charotte Free, Edie Campbell i wiele wiele innych. Nasz polski akcent na tym wybiegu? Aneta Pająk i Ola Rudnicka!

Wśród gości Carine Roitfeld, Leigh Lezark, Poppy Delevingne, Caroline De Maigret, Lou Doillon i Florence Welsh. W pierwszym rzędzie królowały tweedowe garsonki i pasiaste koszule Chanel.