Obsada żadnego serialu nie wzbudziła chyba ostatnio tyle emocji, co Wiedźmin produkcji Netflixa. Kiedy okazało się, już jakiś czas temu, że platforma pracuje nad stworzyć kilkuodcinkową serię na podstawie bestsellerowej powieści Andrzeja Sapkowskiego, zarówno fani książki jak i miłośnicy kultowej gry z wypiekami na twarzy wyczekiwali pierwszych nazwisk. Przede wszystkim tych polskich. Wiemy, że takowych zabraknie w netflixowej produkcji, a w głównego bohatera, Geralta z Rivii, wcieli się Henry Cavill. Aktor, znany m.in. z Mission Impossible - Fallout czy z roli Supermana w Lidze Sprawiedliwości), dla niektórych nie jest spełnieniem marzeń i odpowiednim wybór, ale powiedzmy sobie szczerze - nigdy nie ma tak, że uda się zadowolić wszystkich widzów. Zdecydowanie więcej emocji wzbudził casting do roli Ciri. A dokładnie ogłoszenie, jakie krążyło po sieci. Twórcy mieli w nim zaznaczyć, że poszukują kandydatek z grupy określonej jako „BAME”, czyli „black, Asian, minor ethnicity”, czyli aktorki, która będzie posiadaczką ciemnej skóry, Azjatką lub jest reprezentantką mniejszości etnicznej. Krótko mówiąc, miałaby nie być biała. Fakt też oburzył fanów sagi, którzy podpisywali nawet petycję w tej sprawie. Teraz mogą już spać spokojnie, gdyż Netflix nie tylko zdradził, kto zagra Ciri, ale i pozostałą część obsady.

Wiedźmin na Netflix: obsada

Ciri, księżniczkę Cintry, zagra Freya Allan, którą do tej pory mogliście oglądać w Wojnie światów czy w Krainie bezprawia. Z kolei w pozostałe postacie z dworu w Cintrze wcielą się Jodhi May (Gra o Tron, Geniusz), jako Królowa Calanthe, Björn Hlynur Haraldsson (Fortitude), który zagra jej męża - rycerza Eista, a także Adam Levy (Knightfall, Przekręt) w roli druida Myszowora. Czarodziejkę Yennefer zagra Anya Chalotra (A.B.C., Wanderlust). MyAnna Buring (Ripper Street: Tajemnica Kuby Rozpruwacza, Lista płatnych zleceń) wcieli się w Tissaię - rektorkę akademii czarodziejek w Aretuzie. Wiadomo także, kto pojawi się w roli innych adeptek magii: Mimi Ndiweni (Black Earth Rising) zagra Fringillę a Therica Wilson-Read (Profil) - Sabrinę. Wśród członków obsady znalazła się również Millie Brady (Upadek królestwa, Teen Spirit), wcielająca się w księżniczkę Renfri. Cztery odcinki serialu, w tym pierwszy, wyreżyseruje Alik Sacharow, mający na swoim koncie współpracę na planie takich serialowych hitów, jak House of Cards i Gra o tron, kolejne (po dwa) - Alex Garcia Lopez (Marvel: Luke Cage, Utopia) oraz Charlotte Brändström (Outlander, Odpowiednik, Zaginiona) - oni odpowiadać. 

3. sezon „Riverdale” - wiemy, kto zagra mamę i siostrę Jugheada! >>>

Wiedźmin na Netflix - kiedy premiera? 

Ze wspomnianego ogłoszenia o castingu, do którego udało się dotrzeć internautom, wynika również, kiedy i gdzie miałyby rozpocząć się zdjęcia do serialu. Może to mieć miejsce w Budapeszcie od połowy października 2018 roku do końca maja 2019 roku. A to oznacza, że serial ukazałby się dopiero w drugiej połowie przyszłego roku, najpewniej jesienią. Czekacie?