3. sezon „Wiedźmina” został potwierdzony jeszcze przed wypuszczeniem 2. odsłony popularnej serii Netflixa. A ponieważ ta ostatnia jest oceniana jeszcze nawet lepiej niż serialowy debiut (najnowsze odcinki pochwalił sam Andrzej Sapkowski), nic dziwnego, że wielbiciele opowieści o Geralcie z Rivii z niecierpliwością czekają na jakiekolwiek informacje o kolejnej odsłonie netflixowego hitu.

„Wiedźmin” 3 – na jakim etapie są prace?

Prace nad scenariuszem nowych odcinków wystartowały już w lipcu. W wywiadzie udzielonym portalowi Tech Radar na początku grudnia, showrunnerka Lauren S. Hissrich wyjawiła, na jakim etapie jest pisanie:

To nasz ostatni tydzień w pokoju scenarzystów. Niemal ukończyliśmy scenariusze i są świetne. Jestem niezwykle podekscytowana rozwojem tego sezonu, bo będzie oparty na mojej ulubionej części sagi, czyli „Czasie pogardy”. Myślę, że 1. i 2. sezon stanowią wstęp do wszystkich wielkich rzeczy, które dopiero się wydarzą.

Showrunnerka opowiedziała także, jak będą wyglądać kolejne fazy pracy nad kolejnymi odcinkami „Wiedźmina”.

Proces kreatywny tak naprawdę dopiero się zaczyna. Mamy scenariusze, sprowadzimy z powrotem reżyserów i aktorów, i dopiero będziemy zagłębiać się w sezon, żeby był idealny – powiedziała.

Freya Allan, aktorka wcielająca się w Ciri, w rozmowie z RadioTimes.com zdradziła, że miała okazję zobaczyć część nowych scenariuszy i – tak jak Hissrich – zapewniła, że 3. sezon zapowiada się „świetnie”.

Jest szansa, że już widziałam jakieś scenariusze, wiecie? Tak tylko mówię. Nie zostaliśmy jeszcze poinformowani, kiedy ruszą prace na planie nowego sezonu, ale nie jest do tego daleko.

Serwis Recapped, specjalizujący się w podawaniu niepotwierdzonych, ale – jak dotąd – potwierdzających się informacji – przekazał wiadomość o rozpoczęciu castingu do roli aktorki, która miałaby zagrać w sezonie 3. serialu „Wiedźmin”. Angaż dotyczy okresu od lutego do lipca 2022 roku, można więc się spodziewać, że zdjęcia wystartują już na początku przyszłego roku.

„Wiedźmin” sezon 3. - o czym będzie?

W rozmowie z ComicBook.com Lauren S. Hissrich zdradziła nieco więcej odnośnie głównych wątków, wokół których będzie rozwijać się fabuła 3. sezonu „Wiedźmina”. Jak tłumaczyła showrunnerka, w związku z faktem że w 2. odsłonie nie udało się zmieścić wszystkich istotnych lejtmotywów z „Krwi elfów" Sapkowskiego, niektóre z nich zostaną rozwinięte w kolejnych odcinkach.

Jest jedno szczególnie wielkie wydarzenie w „Krwi elfów”, które bardzo chciałam zmieścić w tym sezonie, ale nie byliśmy w stanie. Nie pasowało do naszej historii tak dobrze jakbyśmy chcieli, ale było ważne, aby pojawiło się w 3. sezonie. Będzie ono istotną częścią naszej narracji.

„Wiedźmin” sezon 3. - twórcy

Wśród scenarzystów zaangażowanych do napisania 3. sezonu „Wiedźmina” znaleźli się głownie twórcy poprzednich odcinków. Pojawiło się też jednak kilka nowych nazwisk. Do „nowego narybku” należą:

Zobacz także:

 • Javier Grillo-Marxuach, laureat nagrody Emmy i wspótwórca produkcji „Zagubieni”, „The 100”;
 • Troy Dangerfield, czyli scenarzysta prequelu miniserii „The Witcher: Blood Origin”;
 • Tania Lotia - „Carnival Row”, „Swamp Thing”;
 • Clare Higgins - asystentka przy 1.  sezonie i współscenarzystka sezonu 3.;
 • Rae Benjamin - asystent scenarzystów przy serialu „Bridgertonowie”.

„Wiedźmin” 3 - obsada

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w roli Geralta z Rivii ponownie wystąpi Henry Cavill - trudno sobie wyobrazić inną ewentualność. Biorąc pod uwagę rozwój akcji i w 2. sezonie serii i materiał źródłowy, czyli powieści Sapkowskiego, możemy typować inne pewniaczki i pewniaków, czyli:  

 • Freya Allan w roli księżniczki Cirilli;
 • Anya Chalotra - serialowa czarodziejka Yennefer z Vengerbergu;
 • Joey Batey wcielający się w barda Jaskiera;

Zgodnie z tym, co podał portal Recapped, w ogłoszeniu castingowym poszukiwana jest kobieta w wieku około 20 lat. Ma ona zagrać rolę „dziewczyny, której wyprano mózg, aby uwierzyła, że jest kimś innym niż w rzeczywistości”. Niewykluczone, że chodzi o zupełnie nową postać, która ma być wprowadzona do uniwersum „Wiedźmina” jedynie na potrzeby serialu.

„Wiedźmin” sezon 3.– kiedy premiera?

Na razie trudno powiedzieć, kiedy możemy spodziewać się premiery kontynuacji przygód zmutowanego łowcy potworów. Na 2. sezon „Wiedźmina” fanki i fani musieli czekać aż 2 lata, jeśli więc i tym razem producenci chcieliby zachować dwuletnią przerwę pomiędzy sezonami, kolejne odcinki powinny trafić na platformę Netflix dopiero pod koniec 2023 roku. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że powstanie 2. odsłony serialu z Henrym Cavillem w roli Geralta z Rivii było opóźnione z powodu pandemii, można sądzić, że tym razem odstęp powinien być krótszy i premiera 3. sezonu serialu „Wiedźmia” może mieć miejsce wcześniej

„Wiedźmin” 3 - zwiastun

Ponieważ jest znacznie za wcześnie na oficjalny trailer 3. sezonu serialu „Wiedźmina”, zachęcamy do (ponownego) obejrzenia zwiastuna 2. odsłony sagi. Kiedy tylko pojawią się zdjęcia z planu lub/i inne oficjalne materiały promujące nowe odcinki, będziemy was na bieżąco informować.

„Wiedźmin: Rodowód Krwi” (The Witcher: Blood Origin) – spin-off

W  oczekiwaniu na serial „Wiedźmin”: sezon 3. fanki i fani będą mogli już wkrótce zobaczyć w Netflixie spin-off serialu „Wiedźmin: Rodowód krwi”. Zapowiedź została zamieszczona tuż po napisach finału 2. sezonu przygód Geralta z Rivii.

Produkcja opowie historię ze świata elfów datowaną na 1200 lat przed akcją, którą możemy oglądać w „Wiedźminie”. Z prequela poznamy pochodzenie i losy pierwszego Wiedźmina oraz zdarzenia, które doprowadziły do tzw. „Koniunkcji Sfer”, gdy połączyły się światy ludzi, elfów i potworów.

Gwiazdą prequela ma  być 59-letnia Michelle Yeoh, Miss Malezji z 1983 roku, którą znamy m.in. z roli  Wai Lin w filmie „Jutro nie umiera nigdy” (1997), czy „ Przyczajony tygrys, ukryty smok” (2000) Anga Lee, za który była nominowana do nagrody BAFTA dla najlepszej aktorki.

W obsadzie wystąpią także m.in.: 

 • Mirren Mack („The Nest”) jako Merwyn,
 • Lenny Henry (serial "Władca Pierścieni") jako Balor,
 • Jacob Collins Levy („Młody Wallander”) jako Eredin,
 • Lizzie Annis jako Zacaré, Huw Novelli („Obserwowani”) jako Callan,
 • Francesca Mills („Rozpustnice”) jako Meldof.

Z reżyserię 1, 4. i 6. odcinka odpowiada Sarah O’Gorman („Przeklęta”, „Upadek królestwa”) , zaś za 2., 3. i 5. odcinkiem dcinkiem stoi Vicky Jewson („Ścigane”).

Producentami wykonawczymi Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films

Andrzej Sapkowski został zaproszony do produkcji jako konsultant kreatywny serialu.