Katarzyna II Wielka to jedna z tych kobiet, które zawojowały świat. Serialowy komediodramat nie stawia jej jednak pomnika, a w zabawny sposób proponuje poddaje nam interesujące wątki z życia władczyni. Pierwszy sezon ma 10 odcinków. Ta satyryczna produkcja swoją premierę miała w zeszłym roku na platformie Hulu. Dostępna jest również na HBO Go. Serial był nominowany do 16 nagród, w tym do Emmy i Złotych Globów.

„Wielka” – co trzeba wiedzieć o serialu

Co jest takiego niezwykłego w serialu „Wielka”? Przede wszystkim humor. Katarzyna II pokazana jest u początków swojej politycznej kariery, młodości i wyjątkowo nieudanego małżeństwa z carem Piotrem III. To właśnie postać cara wydaje się być najbardziej komiczna. Ale może i tragiczna zarazem. Na naszych oczach rodzi się spisek. Inspiruje go Katarzyna, która chce się pozbyć męża i władać Rosją po swojemu.

„Wielka” sezon drugi – co się wydarzy

W drugim sezonie serialu będącej w ciąży Katarzynie udaje się objąć tron i rządzić niepodzielnie. Na tym jednak nie koniec, bo przeprowadzenie zamachu na cara nie jest takie proste, tak jak nie jest proste wyzwolenie kraju, który tego nie chce. Na scenie pojawia się również nowa postać – matka carycy, która też potrafi namieszać. A dlaczego Katarzyna przybiera przydomek Wielka? Właśnie nadchodzi czas, by się tego dowiedzieć!

„Wielka” – obsada

Za produkcję i scenariusz „Wielkiej” odpowiada Tony McNamara. Brawa należą się również dla osoby odpowiedzialnej za castingi, ponieważ główne role, które przypadły Elle Fanning i Nicholasowi Houltowi, są odegrane rewelacyjnie. Elle Fanning o eterycznej urodzie pokazuje na ekranie drzemiące w Katarzynie Wielkiej geniusz i nutę szaleństwa. Nicholas Hoult jako car Piotr III to prawdziwa dawka śmiechu. Tego duetu nie można zapomnieć. W drugim sezonie do obsady dołączyła również zdobywczyni Emmy – Gillian Anderson – wciela się w matkę Katarzyny II. Na swoim profilu na Instagramie pochwaliła się zdjęciem z planu. Trzeba przyznać, że wygląda to bajecznie i… bogato! Nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć ją w akcji. 

„Wielka” sezon drugi – premiera, zwiastun

W sieci pojawił się właśnie zwiastun 2. sezonu „Wielkiej”. Wygląda na to, że będzie się działo! Możecie zobaczyć go poniżej. Od premiery kolejnej części produkcji dzieli nas mniej niż miesiąc, ponieważ już 19 listopada będziemy mogli oglądać nowe odcinki. W Polsce serial dostępny będzie na HBO Go. Jesteście gotowe i gotowi?