Na produkcję dramatu romantycznego Ponad Wszystko wydano 10 milionów dolarów, a film w samych tylko Stanach Zjednoczonych zarobił już prawie trzykrotność tej kwoty (premiera odbyła się 17 maja). W polskich kinach będziemy mogli go zobaczyć w najbliższy piątek, czyli 9 czerwca. Czy warto wybrać się na ten film?

Ponad Wszystko to typowy wyciskacz łez

Za reżyserię filmu odpowiedzialna jest debiutująca w branży filmowej Stella Meghie, która podjęła się stworzenia przeboju kinowego na podstawie bestsellerowej powieści jamajskiej autorki Nicoli Yoon, Ponad wszystko to jej literacki debiut. Książka trafiła na szczyt listy bestsellerów New York Timesa i przetłumaczono ją na ponad 20 języków. Zarówno książka jak i film opowiadają historię 18-letniej Maddy, która cierpi na nieuleczalną chorobę, za sprawą której nie może wychodzić ze specjalnie zaprojektowanego dla niej domu. Największym marzeniem dziewczynki jest przynajmniej raz w życiu zobaczyć ocean. 

Pewnego dnia do pobliskiego domu wprowadza się Olly (w tej roli Nick Robinson X) - młody chłopak, który wywróci życie Maddy do góry nogami. Na początku ich kontakt ograniczony jest jedynie do wymiany spojrzeń, ale jak się później okazuje ich znajomość przeradza się w coś więcej. Co się stanie, gdy oboje zamarzą o tym, aby być ze sobą? Pójdźcie do kina i sami się przekonajcie. Ostrzegamy, że jest spora szansa, że podczas seansu potrzebne będę Wam chusteczki - nie jedna, a wiele paczek. Film Ponad Wszystko to klasyczny wyciskacz łez.

W Ponad Wszystko zagrała Rue z filmu Igrzyska Śmierci

W rolę Maddy w filmie Ponad Wszystko wcieliła się Amandla Stenberg, którą możecie kojarzyć z filmu Igrzyska Śmierci. Zagrała tam dziewczynkę o imieniu Rue, a za swoją rolę otrzymała prestiżową statuetkę Teen Choice