Stęskniliście się za mieszkańcami Monterey? Po miesiącach spekulacji nareszcie potwierdzono, że niebawem na ekranie ponownie zobaczymy Celeste, Madeline i Jane! Do tego niewielkiego miasteczka w Kalifornii powrócimy, by poznać dalsze losy głównych bohaterek, przyjrzeć się ich życiu, rodzinom i osobistym, codziennym zmaganiom. Stacja HBO zapowiedziała w oficjalnym oświadczeniu, że powstanie drugi sezon serialu Wielkie kłamstewka. I zgodnie z tym, co głosiły wcześniejsze plotki, za jego reżyserię odpowiadać będzie kobieta. Nową historię na podstawie scenariusza napisanego przez Davida E. Kelley (który powstał przy wsparciu Liane Moriarty, autorki bestsellera Big Little Lies), nakręci Andrea Arnold. Reżyserka na swoim koncie ma m.in. świetnie przyjęty ubiegłoroczny obraz American Honey, produkcję Fish Tank oraz Oscara za krótki metraż Osa. Jej bardzo specyficzny, unikatowy styl prowadzenia filmowej opowieści, ma być świetnym dopełnieniem zdolnej aktorskiej ekipy.

[QUIZ] Którą postacią z serialu „Wielkie kłamstewka” jesteś? >>>

Nieznana jest jednak data premiery drugiego sezonu, ale mówi się, że zdjęcia ruszą wiosną 2018 roku. W oświadczeniu wydanym przez stację HBO, Resee Witherspoon i Nicole Kidman nie kryją ekscytacji z powodu powrotu na plan. O ile występ obu pań jest potwierdzony (obie są również producentkami), o tyle negocjacje z Shailene Woodley, Laurą Dern, Zoë Kravitz wciąż trwają.

Czy drugi sezon będzie hitem? Za pierwszy Wielkie kłamstewka zdobyły aż osiem nagród Emmy i uznanie milionów fanów na całym świecie.

Zobacz także: Dlaczego warto obejrzeć serial „Wielkie kłamstewka”? Dla soundtracku! >>>