Koniec z pogłoskami! Nareszcie mamy namacalny dowód na to, że królowa kina (która tylko ostatnio pobiła własny rekord oscarowych nominacji) pojawi się niebawem na ekranie tuż obok Nicole Kidman i Reese Witherspoon. Meryl Streep zagra w drugim sezonie serialu Wielkie kłamstewka, który okazał się prawdziwym hitem stacji HBO. Aktorka wcieli się w rolę Mary Louise Wright, matki Perry'ego (Alexander Skarsgård), a tym samym – teściowej Celeste. Grająca ją Nicole Kidman podzieliła się właśnie pierwszym zdjęciem z planu, na którym widać ją w towarzystwie serialowych dzieci i ich babci Meryl Streep. Zapowiada się więc kolejny, genialny aktorski duet i (co do tego nie mamy wątpliwości) kolejna wybitna rola trzykrotnej zdobywczyni Oscara.Warto dodać, że ostatni serial z udziałem Streep, jaki mogliśmy oglądać, to miniprodukcja z 2013 roku, Anioły w Ameryce.

Jeżeli jednak nie mieliście jeszcze okazji nadrobić Wielkich kłamstewek powinniście zrobić to w ten weekend! Nas serial wciągnął do reszty – jeden wieczór i już znaliśmy losy mieszkańców Monterey. Nie możemy doczekać się kontynuacji, tym bardziej, że... w ogóle nie zakładano pociągnięcia dalej tej historii, a sama autorka książki (na podstawie której powstała produkcja), zmuszona jest na potrzeby telewizji dopisać kolejne części opowieści. Przez wiele miesięcy zwodziły nas także aktorki, które zgodnie twierdziły - drugiego sezonu nie będzie. Ale zainteresowanie fanów było tak wielkie (sukces kasowy również), że zdecydowano się na wznowienie produkcji.

Na planie drugiego sezonu Wielkich kłamstewek, którego premierę przewiduje się dopiero na początek 2019 roku, zobaczymy odtwórczynie głównych ról Celeste, Madeline, Renaty, Bonnie i Jane. To dobra wiadomość, bo jeszcze chwilę temu nie było pewności, że panie pojawią się w komplecie. Kto jeszcze dołączy do tej utalentowanej piątki (Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Laury Dern, Zoë Kravitz i Shailene Woodley)? Poza Meryl Streep nie potwierdzono żadnego nowego nazwiska w obsadzie. Wiadomo za to, że siedem odcinków wyreżyseruje Andrea Arnold.

Zobacz także: Którą postacią z serialu „Wielkie kłamstewka” jesteś? >>>