Gorączka tygodni mody trwa w najlepsze, pokaz goni pokaz i niezmiennie dajemy się uwieść ujęciom mody ulicznej w każdej ilości. Niby wszystko się zgadza, ale nie do końca. Co było inaczej niż zwykle? Wprawne oko na pewno wyłapało drobny acz znaczący szczegół: Kendall Jenner nie poszła w żadnym pokazie w ramach tegorocznego New York Fashion Week! Sytuacja jest zaskakująca zwłaszcza w świetle tego, że modelka była w tym czasie obecna w mieście, co więcej pojawiła się na prezentacji Adidas Originals i uroczystym obiedzie wydanym z okazji współpracy Off White x Jimmy Choo. W ciągu swojej 7-letniej kariery gwiazda pojawiała się na wybiegach największych domów mody 89 razy, można więc jej nagłe zniknięcie uznać za co najmniej zastanawiające. Co za nim stoi?

Ci, którzy są na bieżąco z sagą Keeping Up With The Kardashians zapewne znają odpowiedź. Ci, którzy próżno wypatrywali Kendall na wybiegach, mogą być zaskoczeni. W ostatniej odsłonie rzeczonej produkcji Kris Jenner uchyla rąbka tajemnicy – Kendall cierpi ataki paniki, które w trakcie fashion weeków zaostrzają się na tyle, że modelka zmuszona jest ograniczyć ten aspekt swojej pracy.  Przepracowanie, wysoko postawiona poprzeczka i przede wszystkim ogromne tempo pracy związane z pokazami, a do tego bycie w ciągłym ruchu powodują, że modelka nie niezbyt dobrze radzi sobie ze stresem. Szczególna trudność wiążę się z podróżowaniem – podczas lotu celebrytka doświadcza największego dyskomfortu, który na dłuższą chwilę wytrąca ją z równowagi. Pojawiają się też inne objawy somatyzacji, z uczuciem towarzyszącym utracie przytomności włącznie.

ZOBACZ TAKŻE: Te rady dotyczące trądziku Kendall Jenner dostała od swojego dermatologa

Jak przyznaje w zacytowanym fragmencie, nawet jeśli sytuacja z zewnątrz nie wygląda dramatycznie, odczuwana jest przez nią dokładnie jako taka. Na stres i związane z nim epizody bezsenności modelka skarżyła się już wcześniej; wszystko wskazuje na to, że uprzywilejowana pozycja nie chroni jej przed niedogodnościami pracy i codziennego życia, których doświadczają zwykli śmiertelnicy. Kendall, zwolnij i ogarnij się!

ZOBACZ TAKŻE: Siostry Kardashian-Jenner w kampanii Calvin Klein. Czy tak wygląda najdroższa kampania sezonu?