O tym, że powstaje trzeci sklep IKEA w Warszawie, wiadomo było już w listopadzie 2016 roku. Wtedy podawano, że kolejny warszawski sklep szwedzkiej sieciówki mieścić się będzie w budynku centrum handlowego Fortu Wola przy ulicy Połczyńskiej 4. I kiedy niektórzy już mogli zapomnieć o tym fakcie, IKEA wraca z nowymi informacjami, które naszym zdaniem jeszcze bardziej ucieszą warszawiaków. Okazuje się bowiem, że powstanie on jeszcze bliżej centrum miasta, niż planowano. Będzie to centrum handlowe Blue City mieszczące się na Alejach Jerozolimskich 179.

Trzecia IKEA w Warszawie - znamy lokalizację! 

IKEA w centrum handlowym?! Tak, dobrze przeczytaliście! I jak możecie się domyślać, trzeci warszawski sklep będzie się nieco różnić od standardowych salonów, także tych na Targówku i w Jankach. Jak zapowiadają twórcy, „nowy, mniejszy format w centrum miasta wyposażony zostanie w innowacyjne rozwiązania prezentacji asortymentu, które ułatwią dokonywanie zakupów. Odpowiadając w ten sposób na aktualne trendy i potrzeby konsumentów, IKEA chce zapewnić warszawiakom większą dostępność swojej oferty." A skąd decyzja o takiej, a nie innej lokalizacji? Okazuje się, że do 2050 r. około 70% ludności świata, czyli dwa razy więcej osób niż w roku 1950, będzie mieszkać w dużych miastach - tak wynika z badań ONZ. „Intensywny tryb życia metropolii, rozwój nowych technologii i wszechobecna digitalizacja sprawiają, że coraz więcej osób sięga po nowoczesne kanały sprzedaży, wykorzystujące innowacyjne rozwiązania. Dlatego wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom konsumentów, po pełnowymiarowych sklepach na obrzeżach miast, uruchomieniu sprzedaży przez telefon oraz internet, stworzeniu innowacyjnych miejsc do kontaktu z klientami (takich jak Centrum IKEA dla Firm) czy sieci Punktów Odbioru Zamówień, przyszedł czas na nowy format sprzedaży IKEA w centrum miasta - możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie prasowym.

Nasza trzecia lokalizacja w Warszawie to jeden z pierwszych na świecie sklepów IKEA tak blisko centrum miasta - mówi Anna Pawlak-Kuliga, prezes IKEA Retail w Polsce. Jednym z podstawowych założeń strategii na rynku polskim jest zwiększanie dostępności produktów i usług IKEA, tak aby wszyscy Polacy mogli  korzystać z inspirujących rozwiązań dla domu i pięknie, wygodnie mieszkać. Rozwijamy sprzedaż wielokanałową, a teraz będziemy jeszcze bliżej warszawiaków. IKEA w Blue City różnić się będzie od pozostałych sklepów, będzie na pewno zaskakująca i pełna inspiracji. Wierzę, że jesienią na naszych klientów czeka bardzo wiele miłych niespodzianek - dodaje Anna Pawlak-Kuliga.

ZOBACZ TAKŻE: Polka stworzyła limitowaną kolekcję dla sieci sklepów Ikea!

IKEA w centrum handlowym Blue City w Warszawie - jak będzie wyglądać? 

Sklep IKEA w Blue City zlokalizowana będzie na dwóch piętrach centrum handlowego - na poziomie O i +1 i zajmie powierzchnię ok. 4800 m2. Nieco ograniczona przestrzeń bynajmniej nie będzie problemem, by klienci swobodnie mogli się zapoznać z pełną ofertą produktów i rozwiązań IKEA. A wszystko to dzięki zastosowaniu nowoczesnych narzędzi technologicznych, które ułatwią dokonywanie zakupów, a także zainspirują ich do kreatywnego oraz funkcjonalnego urządzania przestrzeni. I teraz pewnie uprzedzimy Wasze pytanie - tak, na terenie sklepu IKEA w Bluce City nie zabraknie przestrzeni IKEA Food. Co więcej - pojawi się ona w zupełnie nowej odsłonie! „Połączony zostanie w niej koncept kawiarni i bistro, oferując między innymi kanapki, wegetariańskie hot-dogi i koktajle, a także tradycyjne szwedzkie potrawy, takie jak kultowe klopsiki czy bułeczki cynamonowe" - zapowiada IKEA.

ZOBACZ TAKŻE: Virgil Abloh z Off-White dla IKEA - są pierwsze efekty współpracy!

IKEA w Blue City w Warszawie - kiedy otwarcie?

Nie znamy jeszcze dokładnej daty otwarcia trzeciego sklepu IKEA w Warszawie, ale pewne jest, że będzie ono miało miejsce w drugiej połowie bieżącego roku. Jak tylko poznamy więcej szczegółów, na pewno Was o tym poinformujemy! 

ZOBACZ TAKŻE: Kilka faktów o IKEA, o których prawdopodobnie nie mieliście pojęcia