Od wczoraj jednym z najgorętszych tematów w rodzimych mediach jest oczywiście wizyta księżnej Kate i księcia Williama. Para oraz mały książę Geogre i księżniczka Charlottewylądowali w poniedziałek na warszawskim Okęciu, a jednym z głównych punktów w planie ich wizyty w stolicy było oczywiście spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą i pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą.

Oprócz wspólnego spaceru po Krakowskim Przedmieściu i zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego obie pary wymieniły się również prezentami. Od prezydenta Polski para książęca otrzymała szablę, natomiast od jego małżonki - ręcznie malowany porcelanowy serwis z Bolesławca. Upominki dostali również 4-letni George i 2-letnia Charlotte. A co dokładnie? Przetłumaczone na język angielski, pięknie ilustrowane książeczki dla dzieci - wiersz Pan Maluśkiewicz i wielorybJuliana TuwimaMapy Aleksandry i Daniela Mizielińskich, a także album Pszczoły z Piotra Sochy.

Dzisiaj Kate i William wraz z pociechami zawitają do Gdańska. A to oznacza, że prezentów ciąg dalszy. Wiemy już, że będą to projekty marki S&A Jewellery Design. Księżna wyjedzie z Polski z naszyjnikiem Qule, wykonanym ze złotych elementów, naturalnego bursztynu bałtyckiego w kolorze mlecznym w kształcie kuli oraz łańcucha pokrytego czarną powłoką. Z kolei jej mąż otrzyma spinki mankietowe Elipse zaprojektowane przez profesora Sławomira Fijałkowskiego i wykonane ze srebra próby 925 pokrytego szlachetną powłoką rodową oraz wiśniowego bursztynu bałtyckiego.

Co sądzicie o tych upominkach? Udany wybór?