Kręcony właśnie trzeci sezon The Crown będzie zupełnie inny niż poprzednie. Zmieni się bowiem cała obsada tej jednej z najdroższych produkcji Netflixa. W roli królowej Elżbiety II nie zobaczymy już Claire Foy, księcia Filipa nie zagra Matt Smith, w księżniczkę Małgorzatę nie wcieli się Vanessa Kirby. Twórcy serialu postanowili, że nie będą inwestować w charakteryzację dotychczasowych aktorów i po prostu zaangażują do projektu ich starszych kolegów i i koleżanki po fachu. I tak, zastępczynią Foy została Olivia Colman, Tobias Menzies pojawi się zamiast Smitha, natomiast Siostrę monarchini zagra natomiast Helena Bonham Carter, a jej męża Ben Daniels. W najnowszym, trzecim sezonie The Crown zobaczymy starszego już księcia Karola granego przez Josha O'Connora w momencie, kiedy poznaje on swoją wielką miłość, Camillę Parker Bowles. Wiemy, kto ją zagra! Twórcy odpowiedzialni za serial, na czele z Peterem Morganem, zdradzili, że w obecną żonę księcia Karola, księżną Kornwalii wcieli się Emerald Fennell. Brytyjską aktorkę kojarzyć możecie m.in. z filmów Dziewczyna z portretu, Anna Karenina czy Piotruś. Wyprawa do Nibylandii, a także z seriali Z pamiętnika położnej, Morderstwo w wojennym Londynie i Blandings. Dołączenie do ekipy The Crown może być dla niej idealną szansą na zdobycie większej popularności. Nie wiadomo jeszcze, jak wyglądać będzie serialowa Kamila, ale na pewno podobnie, jak w przypadku skompletowanej do tej pory obsady, prędzej czy później światło dzienne ujrzy pierwsze zdjęcie z planu z udziałem Emerald. 

Claire Foy, gwiazda serialu „The Crown” rozstała się z mężem >>>

The Crown 3: o czym będzie nowy sezon serialu Netfixa? 

Trzeci sezon serialu The Crown liczyć będzie 10 odcinków i przeniesie nas do lat 60. oraz 70 ubiegłego wieku. Nowa seria mocno skupi się właśnie na dzieciach królowej Elżbiety II, a przede wszystkim księciu Karolu. Skoro na ekranie zobaczymy Camillę Parker Bowles, którą Karol poznał na meczu polo w 1971 roku, nie wykluczone, że w tej serii pojawi się też księżna Diana. Pierwsza żona Karola została mu przedstawiona pod koniec 1977 roku. Bardzo możliwe, że tym wątkiem zakończy się trzeci sezon i będzie świetnym wprowadzeniem do czwartego. Tutaj, póki co, pozostają same niewiadome. W The Crown 3 możemy spodziewać się także sporo scen z udziałem Heleny Bonham Carter i Bena Danielsa, czyli księżniczki Małgorzaty i jej męża fotografa Antony'ego Armstronga-Jonesa. Ich małżeństwo zakończyło się rozwodem w 1978 roku, a czy będzie to pokazane The Crown 3, przekonamy się niebawem. 

Królowa Elżbieta II zarabia mniej niż książę Filip? W serialu „The Crown” na pewno... >>>

3. sezon The Crown: data premiery

Netflix milczy jeszcze w kwestii daty premiery trzeciego sezonu The Crown. Na pewno będzie to przyszły rok, ale czy pierwsza, czy druga połowa, to jeszcze owiane tajemnicą. Póki co, możemy nacieszyć oko pierwszymi zdjęciami z trzeciego sezonu, jakie trafiły do sieci. Dzięki temu łatwiej nam sobie wyobrazić Olivię Colman jako nową królową Elżbietę II, Tobiasa Menziesa w roli jej męża, księcia Filipa, a także Helenę Bonham Carter, czyli starszą wersję księżniczki Małgorzaty. Zajrzyjcie do naszej galerii!