Od 17 listopada na Netflix można oglądać trzeci sezon „The Crown”, jednej z najpopularniejszych serialowych oryginalnych produkcji platformy. Powróciła ona z nieco innym składem. Producenci serialu zdecydowali, że królowa Elżbieta II nie będzie miała już twarzy Claire Foy, Matt Smith księcia Filipa, a Vanessa Kirby księżniczki Małgorzaty, choć obecne umiejętności charakteryzatorów pozwoliłyby na taką metamorfozę 35-letniej aktorki. Netflix wolał zatrudnić starszych aktorów, ale już wiemy, że była to świetna decyzja.

Olivia Colman, zdobywczyni tegorocznego Oscara za rolę innej królowej, Anny Stuart w filmie „Faworyta” Jorgosa Lantimosa jako ciągle rządząca brytyjska monarchini jest bezbłędna. Świetnie wypada również Tobias Menzies w roli księcia Filipa, a Helena Bonham Carter grając młodszą siostrę Elżbiety II. Dla tej trójki również nie są to jednak długofalowe angaże. Dlatego właśnie pojawiła się pierwsza informacja, kto mógłby być nową monarchinią w czwartym i piątym sezonie „The Crown”

Zobacz także: Rodzina królewska ogląda „The Crown”! Wiemy, co królowa Elżbieta II i inni członkowie royal family sądzą o serialu Netflixa

„The Crown”: kto zastąpi Olivię Colman w kontynuacji serialu? 

„The Guardian” donosi, że jest to 63-letnia brytyjska aktorka Imelda Staunton, którą ostatnio mogliśmy oglądać w kontynuacji „Czarownicy”, a także w filmowej wersji brytyjskiego serialu kostiumowego „Downton Abbey”. Wielu z was może ją kojarzyć z roli nauczycielki Harry’ego Pottera, Dolores Umbridge. Podobną informację o angaż Staunton podał „Daily Mail”, co jednak zdementował branżowy serwis „Variety”, powołując się na wiarygodne źródło, bo rzecznika produkcji. „Właśnie kręcimy czwarty sezon, nawet nie zaczęliśmy castingów do dalszych części” - komentuje.

Jedynym pewnym angażem, jeśli chodzi o nowe twarze w kontynuacji „The Crown” jest Gillian Anderson. Aktorka zagra legendarną brytyjską premier, Margaret Tchatcher. Co ciekawe, zanim Netflix potwierdził, że Anderson zagra w kolejnej po „Sex Education” produkcji platformy, również sporo plotkowano na ten temat. Kto wie, może że doniesienia w temacie Imeldy Staunton również okażą się prawdziwe.

Zobacz także: „Sex Eduation” 2. sezon. Zobaczcie zdjęcia z planu kontynuacji serialu Netflixa!