Wnętrzarskie trendy na jesień 2021 podpatrzone na Instagramie

Na myśl o remoncie dostajecie gęsiej skórki? Na szczęście, to nie jedyna metoda by odmienić wygląd mieszkania. Łatwiejszych (i znacznie tańszych) sposobów postanowiłyśmy poszukać na Instagramie. Z sukcesem! Znamy już nie tylko najważniejsze wnętrzarskie trendy na jesień 2021, ale i drobne rzeczy, które warto mieć, by z łatwością odświeżyć wystrój. I stworzyć przytulny jesienny klimat, nie tracąc nic z nowoczesności.

1. Kolorowe szkło

Wnętrzarski trend numer 1 to jeszcze wspomnienie lata. Już wtedy orzeźwiającą lemoniadę piłyśmy ze szklanek ze szkła Murano. Kolorowe szkło, bo właśnie o nim mowa, wcale nam się jednak nie znudziło. Ani nam ani designerom, którzy tworzą z niego nie tylko szklanki, ale i wazony, karafki czy choćby świeczniki. Wciąż stawiając na żywe kolory, które królowały latem (żółty, różowy, niebieski), ale i typowe jesienne odcienie: pomarańczowy, bordowy, fioletowy czy szmaragdowozielony. Zapomnijcie o szaroburej jesieni. W tym roku rządzą kolory!

2. Naturalne materiały i piaskowe kolory

A skoro już jesteśmy przy kolorach. Alternatywą dla mocnych energetycznych barw są stonowane odcienie piaskowe, których popularność także zaczęła się latem. Świetnie pasują do nich: oliwkowa zieleń, rudy odcień glinianych donic czy czekoladowy brąz. Kolory ziemi powróciły na fali mody na naturę. Dlatego we wnętrzach królują także materiały, takie jak: drewno, wiklina, juta, ratan, bambus czy trawa morska. W formie osłonek na doniczki i koszyczków do przechowywania gazet czy innych różności, poprzez dywaniki, aż po stoły czy fotele. Wisienką na torcie są rośliny – najlepiej w rozmiarze XXL.

3. Ceramiczne wazony o organicznych kształtach

W trend świetnie pasują gliniane lub ceramiczne wazony w kolorach ziemi (ale nie tylko). O obłych, organicznych kształtach, w tym inspirowane budową ludzkiego ciała. Kolejna inspiracja? Geometria. Największą popularnością cieszy się oczywiście koło. Okrągły wazon z dziurką? Bardzo proszę. Jesienią 2021 najlepiej włożyć do niego trawę pampasową.

4. Ciemna zieleń

Najmodniejszy kolor we wnętrzach na jesień 2021? Bez wątpienia ciemna zieleń. W szmaragdowym, albo nieco bardziej rozbielonym odcieniu. Hitem są kanapy i fotele w tym kolorze, ale, by osiągnąć efekt wow, wystarczy choćby poduszka czy pled w tym odcieniu. Na zielono pomalować można też jedną ścianę albo – tylko jej fragment. To także silny wnętrzarski trend w tym sezonie. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @onceinawhite

5. Naścienne minigalerie

Na Instagramie królują też domowe minigalerie. To nic innego jak ściany w całości zapełnione ramkami – ze zdjęciami, grafikami czy plakatami. Absolutnym hitem są obrazki linearne – portrety albo grafiki inspirowane nagim ludzkim ciałem. Świetnie sprawdzają się w kącikach czytelniczych, które także są teraz bardzo modne. Zdjęcia będące zapisem wspomnień z wakacji, książki i wygodny fotel to wszystko, czego nam trzeba jesienią. No, przydałby się jeszcze kieliszek wina.

6. Świece 

Obowiązkowy element jesiennego wystroju? Świece zapachowe. Po świecach w kształcie rzeźb albo kobiecego ciała i świeczkach-świderkach przyszedł czas na świece w organicznych kształtach. Choć popularnością cieszą się także klasyczne modele w grubym szkle. Najważniejszy jest przecież zapach i przyjemne, ciepłe światło, które dają.