Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to najpopularniejsza rodzima akcja wspierająca potrzebujących, głównie małe dzieci wymagające hospitalizacji, ale zdarza się, że również seniorów. Pomysłodawcą wydarzenia, którego finał w tym roku odbędzie się już po raz 28., jest Jurek Owsiak. To dzięki jego inicjatywie oraz wsparciu współpracujących z nim wolontariuszy, aż w końcu ludziom dobrej woli przekazującym swój datek, do szpitali trafia specjalistyczny sprzęt, mogący uratować życie najmniejszym istotom w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. WOŚP cieszy się również sporą popularnością za granicą, gdzie Polonie także angażują się w zbiórki i kwestują na konkretny cel. W 2020 roku będą to zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

WOŚP 2020: co można wylicytować? 

W tegoroczną Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy jak zwykle zaangażowało się sporo znanych osób - aktorzy, sportowcy, muzycy, dziennikarze, politycy, znane osobowości telewizyjne, blogerzy i influencerzy. A co za tym idzie, można wylicytować sporo wyjątkowych rzeczy. Na przykład? Jeżeli marzy wam się spotkanie z Robertem Lewandowskim lub trening z jego żoną Anią Lewandowską, nie ma problemu, obie rzeczy można wygrać na aukcji. Na kolację zaprasza was Julia Wieniawa czy były bokser Mike Tyson, na zakupy kosmetyczne Red Lipstick Monster, a na wizytę w Pradze reżyserka Agnieszka Holland. Niecodzienne chwile możecie spędzić z Aretą Szpurą, Kasią Szklarczyk, Andrzejem Grabowskim na planie serialu „Świat według kiepskich” lub z obsadą kultowego filmu „Lejdis”, czyli Anną Dereszowską, Magdaleną Różczką, Izą Kuną i Edytą Olszówką.

Zobacz także: Australia płonie. Jak można pomóc? Gdzie wpłacać pieniądze?

WOŚP 2020: wylicytuj medal od Olgi Tokarczuk lub wyjazd na pokaz Saint Laurent z Anją Rubik

Prawdziwe hity? Bez wątpienia jest to oficjalna srebrna replika Medalu Noblowskiego Olgi Tokarczuk lub pomysł, na jaki wpadła Anja Rubik. Jedna z najpopularniejszych rodzimych top modelek zabierze was na pokaz najnowszej kolekcji Saint Laurent zaprojektowanej przez jej przyjaciela, Anthony’ego Vaccarello. Show odbędzie się podczas najbliższego Paris Fashion Week, 28 lutego 2020 roku. A przed lub po pokazie do dyspozycji osoby, która wygra aukcję będzie także sama Anja. Wszystkie aukcje w ramach tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdziecie tutaj. Pamiętajcie, że każdą sumę możecie wpłacić też wpłacić po prostu na konto WOŚP. Liczy się każda złotówka!

WOŚP 2020: wspólna aukcja Zuzy Kołodziejczyk i GLAMOUR

Magazyn GLAMOUR także przygotował coś, co pozwoli przyczynić się do tegorocznego sukcesu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny połączyliśmy siły z Zuzą Kołodziejczyk, którą wspieramy od momentu jej udziału w 3. edycji programu Top Model. W zeszłym roku wylicytować można było sesję w GLAMOUR i zapozowanie przed obiektywem wspólnie z Zuzą. W tym jest podobnie, z tą różnicą, że wygrać może nie jedna, a aż cztery osoby. To oznacza, że dla WOŚP naginamy zasady Allegro! Wchodźcie, licytujcie i wspierajcie. Do zobaczenia na planie zdjęciowym! 

Aukcje znajdziecie pod tymi linkami:

AUKCJA 1

Zobacz także:

AUKCJA 2 

AUKCJA 3 

AUKCJA 4