Ile zebrano podczas 28. finału WOŚP?

Miniona niedziela upłynęła pod znakiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagrała już po raz 28. I po raz kolejny może poszczycić się rekordowym wynikiem w historii - zebrano ponad 115 milionów złotych (dokładnie 115 362 894 zł)! To o 20 milionów złotych więcej niż w roku ubiegłym. A przecież to jeszcze nie wszystko - wciąż trwają bowiem licytacj. A wylicytować można między innymi sesję z Zuzą Kołodziejczyk, kolację z Julią Wieniawą, pokaz mody z Anją Rubik czy trening z Anną Lewandowską. Spodziewać się można więc całkiem pokaźnych wpływów. Ostateczny wynik zbiórki 28. edycji WOŚP poznamy 8 marca.
 

Na co zostaną przeznaczone pieniądze zebrane podczas 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Wiadomo już jednak, na co konkretnie zostaną przeznaczone pieniądze z tegorocznej zbiórki, która odbyła się pod hasłem „Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Jak zwykle będzie to specjalistyczny sprzęt medyczny przeznaczony dla najmłodszych, tym razem - „najnowocześniejsze urządzenia dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji”: stoły operacyjne, lampy, urządzenia teletransmisyjne i inne. Pieniądze nie mogłyby więc być wydane lepiej. Brawo Jurek Owsiak i wolontariusze!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zrobiliśmy to! Zakończyliśmy 28. Finał WOŚP z rekordową kwotą deklarowną To niesamowite! Dziękujemy Wam z całego serca Dziękujemy każdemu - wolontariuszom, którzy dzisiaj kwestowali nie tylko w Polsce, ale i na świecie, sztabom, @pokojowy_patrol, który pomagał nam w Warszawie, ale rónież w innych miastach - jesteście niezastąpieni, szacun To był niesamowicie emocjonujący dzień. Dziękujemy, że byliście z nami @pawel.krupek.krupka #wosp2020 #wosp #charity #orkiestra #ngo #ngopl #nonprofitpl #nonprofit #wolontariat #wolontariusz #volunteer #volunteerpl #volunteers #health #zdrowie #pierwszapomoc #pomoc #music #fun #memory #goodtime #friends #help #maters #goodpeople

Post udostępniony przez Fundacja WOŚP (@fundacjawosp) Sty 12, 2020 o 3:05 PST