Z dnia na dzień przybywa w Polsce zarażonych wirusem COVID-19. Według szacunków Ministerstwa Zdrowia szczyt zachorowań ciągle przed nami, dlatego polskie szpitale i pracujący w nich personel musi być przygotowany na jeszcze większą liczbę pacjentów niż w tej chwili. Ze względu na problem z zaopatrzeniem placówek w podstawowe zaplecze, takie jak maseczki czy gogle ochronne, które zapewnią lekarzom, pielęgniarzom czy ratownikom medycznym należyte bezpieczeństwo, w sieci ruszyło mnóstwo zbiórek. Na ratunek polskiej służbie zdrowia ruszyło także sporo marek oraz znanych osób. Aż milion euro na walkę z koronawirusem zdecydowali się przekazać Anna i Robert Lewandowscy. Do akcji wkroczyła również Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która przeznaczyła na ten prawie 16 milionów złotych, stwarzając jednocześnie fundusz interwencyjny, by wyjść naprzeciw wszystkim firmom, które chciałyby dołączyć się do walki z koronawirusem.

Nie możesz wyprowadzić psa z powodu kwarantanny albo chcesz pomóc osobom zakażonym koronawirusem? Dołącz do tej grupy na Facebooku! >>>

WOŚP wspiera lekarzy i personel medyczny w walce z koronawirusem. Przeznaczyła prawie 20 mln złotych 

Za tę kwotę „Fundacja WOŚP zamówiła 50.000 Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB). Na pakiet składa się kombinezon, buty, panoramiczne gogle, rękawiczki, worek na odpady, czyli to, czego dzisiaj najbardziej potrzebują walczący z koronawirusem lekarze i personel medyczny. Ogrom ludzi pracuje teraz nad całą logistyką dostawy z Chin. Robimy wszystko, by dotarła ona do nas tak szybko, jak tylko będzie możliwe, nie powinno o trwać dłużej niż kilkanaście dni” - napisał na Facebook’u Jurek Owsiak.

Prezes fundacji poinformował on także, że w obszarze zainteresowania WOŚP są również testy. „Kolejną ważną i dobrą wiadomością jest, że polskie laboratorium Oncolab przy Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, całkowicie wyposażone w sprzęt przez Fundację WOŚP, od dziś zaczyna wykonywać testy na koronawiurusa, 1000 takich testów laboratorium otrzymało z Ministerstwa Zdrowia. My dodatkowo zakupimy specjalistyczne urządzenie – analizator, który pozwoli wykonywać testy na 3 zmiany” - dowiedzieliśmy się od Owsiaka.

Koronawirus: Największe bzdury. Mity o koronawirusie obalamy z ekspertem. Jaka jest prawda? >>>