W okresie świątecznym często zdarza nam się wpadać szał i staramy się zapełnić wigilijny stół jak największą liczbą potraw. Święta jednak szybko się kończą, a jedzenie zostaje. I to w bardzo dużych ilościach. Często dochodzi wtedy do sytuacji, że wyrzucamy wiele rzeczy, ponieważ nie jesteśmy w stanie wszystkiego zjeść. Większość z nas (a przynajmniej tak powinno być) ma wtedy wyrzuty sumienia. W tym roku nie musi tak byćDzięki wzięciu udział w akcji „Podziel się posiłkiem z bezdomnymi” jednocześnie wspomożemy biedne osoby i nie zmarnujemy jedzenia.

„Podziel się posiłkiem z bezdomnymi” - kiedy startuje akcja i jak wziąć w niej udział?

„Podziel się posiłkiem z bezdomnymi” to akcja zapoczątkowana przez dziennikarkę Martę Skołożyńską. W tym roku będzie trwała od 26 do 28 grudnia. Jest aż 5 sposobów, dzięki którym można pomóc. Po pierwsze, można samemu zawieźć jedzenie do jadłodajni. Spis wszystkich miejsc, gdzie można oddać żywność, znajduje się na facebook'owym profilu akcji „Podzielmy się”. Jeśli jednak nie mamy czasu, by dostarczyć posiłki osobiście, możemy przekazać je wolontariuszom, który zawiozą je sami. W tym miejscu należy również zaznaczyć, że każdy może sam zgłosić się na osobę, która będzie jeździła samochodem i zbierała jedzenie od innych. 

Czy poza oddaniem jedzenia mogę też jakoś pomóc w akcji „Podziel się posiłkiem z bezdomnymi”?

Oczywiście w wielu domach jest również tak, że na stole wigilijnym nie znajduje się dużo jedzenia, również z powodów ekonomicznych i ekologicznych. Ale takie osoby mogą również pomóc w akcji. W jaki sposób? Wystarczy, że podzielicie się takim rozwiązaniem ze swoim znajomym, którzy nie są w stanie poradzić sobie z ogromem jedzenia po wigilii. Drugą możliwością jest wydrukowanie plakatu informującego o akcji i powieszenie go w swojej okolicy. To co? Do dzieła!