To wyznanie wstrząsnęło mediami na całym świecie. Steve Wozniak, współzałożyciel firmy Apple zachęca użytkowników Facebooka do... usuwania swoich konta na tym portalu! Wynalazca polskiego pochodzenia wyjaśnia, że ma na uwadze ochronę prywatności i danych osobowych użytkowników serwisu Marka Zuckerberga. Twierdzi, że ludzie błędnie myślą, że ich rozmowy pozostają prywatne. Przekonuje, że na popularnym portalu społecznościowym prywatność nie istnieje.

Messenger wprowadził nową funkcję! Co to jest Czarny Messenger i jak go włączyć?

„Nie ma szans, żeby to zatrzymać. Moja rada dla większości ludzi jest taka, żeby znaleźć jakiś sposób na odejście z Facebooka „, powiedział Wozniak. 

Współtwórca Apple'a przyznaje, że jest w szczególności zaniepokojony tym, że dane użytkowników Facebooka trafiają do reklamodawców. W ubiegłym roku serwis przyznał, że firma Cambridge Analytica zdobyła dostęp do danych milionów osób. Wozniak zwraca również uwagę, że nasze polubienia nie są skierowane tak naptawdę do konkretnych profili, ale od razu trafiają do reklamodawców. To przecież między innymi na podstawie właśnie like'ów dobierane są kampanie reklamowe na Facebooku.

Wozniak proponuje Facebook'owi wprowadzenie możliwości wyboru: opłaty dla osób, które chcą szczególnie chronić swoją prywatność w sieci i nie chcą by wielkie firmy oraz koncerny miały dostęp do ich kont.

Phone XI: wiemy, jak będzie wyglądał nowy model telefonu Apple! >>>