Podział prostownic

Pomimo faktu, że europejskie kobiety mają w większości proste włosy, prostownice do włosów stają się coraz bardziej popularne. Dlatego konieczne jest, aby zwrócić należytą uwagę na bezpieczeństwo. Obecnie do produkcji płyt grzejnych w prostownicach są wykorzystywane materiały:

•    Metal jest najtańszym, lecz niestety najgorszym wariantem dla samych włosów;
•    Ceramika jest również rozwiązaniem budżetowym, którego wadą jest przyleganie włosów do płyt. Jednakże ceramika ma również plusy - równomierne ogrzewanie na powierzchni płyt, poślizg, utrzymywanie wymaganej temperatury;
•    Tytan jest używany przez profesjonalistów, z uwagi na swoją delikatność. Nagrzewa się do wysokich temperatur;
•    Turmalin zapewnia miękki poślizg, materiał jest stosowany do wszelkich środków stylizujących włosy. Takie modele są bardzo drogie, ponieważ po podgrzaniu pojawiają się jony ujemne, które przyczyniają się do zachowania wilgoci i zdrowia loków;
•    Teflon to najlepszy wybór dla miękkich włosów. Wadą tego materiału jest jego mała trwałość.
•    Wolfram jest wykorzystywany do produkcji najdroższych prostownic. Charakteryzuje się on błyskawicznym nagrzewaniem i równomiernym rozkładem temperatury na płytkach. Prostownice zawierające ten metal pozwalają na wykonanie fryzur bez makijażu, które utrzymają się przez kilka dni.

Temperatura i regulacja temperatury

Przy wyborze prostownicy należy zwrócić uwagę na temperaturę nagrzania. W zależności od materiału płyty, maksymalna temperatura płyt może wynosić od 100 do 230° C. W zależności od tego, jakie włosy chcemy uzyskać, stosuje się grzania:

150 ° С - do wygładzania cienkich i rozdwojonych końcówek;
180 ° C - dla normalnych włosów;
200 ° C - dla twardych, kręconych włosów, które ciężko się układa.

Prostownice do włosów można kupić w sklepie morele.net.

Rozmiar prostownic

Oprócz materiałów przy wyborze prostownicy należy wziąć pod uwagę jej rozmiar. Na rynku wyróżniamy prostownice wąskie oraz szerokie. Wąskie modele różnią się od siebie średnio o około 3 cm. Z kolei szersze mają średnice płyt powyżej 3 cm i są przeznaczone dla długich włosów. Należy pamiętać, że należy wybrać prostownicę w zależności od rodzaju włosów. Na przykład, dla dziewczyn z krótkimi fryzurami, płyty do 2 cm szerokości są uważane za najlepszą opcję.