Pamiętacie, jak spędziliście zeszłoroczne święta Bożego Narodzenia? Bo my doskonale. Bez reszty pochłonął nas serial „Ty”, który pojawił się na platformie Netflix, 26 grudnia. I jak się okazało nie tylko my wkręciliśmy się w obraz zrealizowany w oparciu o książkę Caroline Kepnes, bo jego średnia oglądalność wniosła 1,1 mln widzów. Zadziałał tutaj ewidentnie „efekt Netflixa”, bo stacja Lifetime, która wyprodukowała serial, nie planowała kontynuacji. A tej, jak się właśnie dowiedzieliśmy, doczekamy się dokładnie po roku od premiery „Ty” na streamingowej platformie.

„Ty” 2. sezon - znamy datę premiery

Historia kierownika księgarni Joego Goldberga, na pierwszy rzut oka wyglądającego na normalnego, nieco nieśmiałego gościa, jednak szybko okazującego się groźnym stalkerem, powróci na Netflix 26 grudnia 2019 roku. W roli głównej pojawi się oczywiście Penn Badgley, do tej pory kojarzony głównie z rolą w innym, kultowym już serialu „Plotkara”. W pierwszym sezonie urokowi Joego ulega Guinevere Beck, aspirująca pisarka - w tej roli Elizabeth Lail - stale zabiegająca o atencję każdego, kto pojawi się w pobliżu. I choć finał 1. sezonu „You” - UWAGA SPOILER - dość wyraźnie dał nam do zrozumienia, jaki los spotkał Beck, trzeba zaznaczyć, że nie byliśmy świadkami sceny, która doprowadziła do takiego, a nie innego skutku. Czy to oznacza, że postać grana przez Elizabeth Lail powróci w kontynuacji „Ty”?

„You” 2. sezon - o czym będzie?

Mało prawdopodobne. Netflix zdradził jednak, na jakie nowe twarze możemy liczyć w 2. sezonie. Victoria Pendetti wcieli się w Love Quinn, szefową kuchni i ekspertkę od zdrowego żywienia, czyli nowy obiekt westchnień Joego. Bohater Penna Badgleya poznaje ją w Los Angeles, bo to właśnie tam z Nowego Jorku przeniesie się akcja serialu. Wiemy też, że do obsady dołączyli Ambyr Childers jako Candace, była dziewczyna Joego, zupełnie niespodziewanie pojawiająca się jeszcze pierwszej części serialu, a oprócz niej Charlie Barnett (Gabe), Jenna Ortega (Ellie), James Scully (Forty Quinn) oraz Robin Lord Taylor (Will). W sieci pojawiła się także krótka zajawka, która jednak nie zdradza jeszcze żadnych szczegółów fabuły. Istnieją realne szanse, że sequel serialu został zrealizowany na podstawie sequela książki, czyli Hidden Bodies. I tutaj wypada przypomnieć, że serial pod wieloma względami różnił się od książkowego pierwowzoru, więc i w przypadku drugiego sezonu powinniśmy spodziewać się podobnego rozwiązania. Tak czy inaczej, widzimy się 26.12 na Netflix! 

Zobacz także: Serial „Ty” 2. sezon: wszystko, co powinniście o nim wiedzieć