Organizatorzy największych na świecie targów elektroniki i targów komputerowych Consumer Electronics Show, które odbywają się w Los Angeles zdecydowali się na krok, który oburzył wiele kobiet. Na wydarzeniu, które rozpoczęło się kilka dni temu miał zostać zaprezentowany innowacyjny wibrator, stworzony przez markę Lora DiCarlo. Gadżet erotyczny skonstruowano we współpracy z inżynierami z laboratorium robotycznym Uniwersytetu Stanowego w Oregonie. Chroni go osiem patentów w dziedzinach robotyki, bioniki i inżynierii. Co więcej, CES docenił wcześniej wynalazek Lora DiCarlo i przyznał urządzeniu nagrodę w dziedzinie innowacyjności. Jednak w ostatnim momencie wycofał z targów wibrator jako powód podając to, że nie pasuje do żadnej kategorii. Organizatorzy dodali, że mają prawo do usunięcia każdego urządzenia w dowolnym czasie, jeśli uznają je za niemoralne lub nieprzyzwoite.

Paradoks polega na tym, że na tym samym wydarzeniu, które przypomnijmy cieszy się prestiżową opinią i jest największym tego typu międzynarodowym eventem, prezentującym innowacyjne gadżety, są prezentowane wynalazki erotyczne dla mężczyzn. 2 lata temu na Consumer Electronics Show pojawił się m.in. seks robot o nienaturalnych kształtach (dużych piersiach, odstającą pupą, szerokich biodrach i wąską talią). Był też specjalny pokój z porno Virtual Reality, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Natomiast w tym roku przygotowano specjalny autobus, który zawiezie wszystkich chętnych do legalnego domu publicznego na erotyczne seanse.

Czy wiesz, że istnieje 5 typów kobiecych orgazmów? >>>

Kobiety na całym świecie na czele z dyrektorką firmy Lora DiCarlo nie ukrywają swojego oburzenia. Twórczyni wibratora Ose, Lora Haddock stwierdziła, że organizatorzy CES są uprzedzeni względem płci, ponieważ na wydarzeniu nie brakuje erotycznych zabawek i rozrywek dla mężczyzn. Odniosła się również do uzasadnienia usunięcia jej gadżetu. Zwróciła uwagę na to, że na początku zakwalifikowano go do kategorii z dronami i robotami, gdzie były m.in. nowoczesne zabawki dla dzieci i odkurzacze-roboty, stwierdzając sarkastycznie, że „wszystkie zainteresowania kobiet zostały już przedstawione”.