Pokazy mody to tak naprawdę kwintesencja wielomiesięcznej pracy projektanta. Właśnie wtedy pokazuje on światu swoje prace po raz pierwszy. Nic więc dziwnego, że gwiazdy chętnie przychodzą na tego typu wydarzenia, a media chętnie relacjonują wszystko na swoich serwisach. Zamiast tradycyjnego opisu pokazu, przygotowałyśmy dla Was relację live z pokazu Łukasza Jemioła, abyście mogli się poczuć tak, jakbyście tam byli! Przeżyjcie to razem z nami. 

ZOBACZ TAKŻE: Najmodniejsze buty na wiosnę 2018, które kupicie za mniej niż 150 zł >>>

Dwie godziny do pokazu

Całą ekipą jedziemy do Praskiej Drukarni. Przy froncie wybiegu kręci się już kilku operatorów, którzy zajmują sobie najlepsze miejsca i powoli rozkładają zabrany ze sobą sprzęt. Akurat trwają próby, którymi koordynuje niezastąpiona Kasia Sokołowska – już wtedy wszystko musi być perfekcyjnie, począwszy od modelek, przez muzykę, aż po światło.

Dla dziennikarza to idealny moment, aby pójść na backstage (oczywiście, jeżeli dostał na to wcześniej pozwolenie) i nagrać zaplanowane materiały. Niektórzy szczęściarze mogą także przeprowadzić wywiad z projektantem – tak, nam się to udało! Należy jednak pamiętać, że te ostatnie chwile przed pokazem to czas poprawek. Emocje sięgają zenitu, a za kulisami często jest już gorąco i dziennikarz musi to uszanować.

Godzina do pokazu

W tym czasie modelki znajdują się w beauty roomie. To właśnie tam zajmuje się nimi sztab specjalistów, których zadaniem jest dopilnowanie, aby włosy, makijaż i paznokcie dziewczyn wyglądały perfekcyjnie. Przygotowanych jest kilkanaście stanowisk obsługiwanych przez fryzjerów, makijażystów i manicurzystów, między którymi krążą modelki.

Pół godziny do pokazu

To właśnie wtedy zaczynają przychodzić pierwsze gwiazdy. W tym momencie dziennikarz musi wykazać się spostrzegawczością oraz rezolutnością, żeby udało mu się porozmawiać z przybyłymi celebrytami. Utrudnione zadanie ma operator, który w takich sytuacjach zawsze biega ze swoją partnerką – kamerą. Do tego jest bardzo głośno, a światło nie zawsze jest idealne.

15 minut do pokazu

Atmosfera jest już naprawdę gorąca, a ścianka wręcz pali się od fleszy aparatów. Na miejscu są już tłumy zaproszonych gości. Pora zajmować wyznaczone miejsca. Jest ich na tyle dużo, że czasem bardzo ciężko znaleźć krzesło podpisane własnym nazwiskiem. Wtedy z pomocą przychodzą panowie z ekipy zajmującej się obsługą wydarzenia. Oni dokładnie wiedzą, gdzie kto siedzi i z przyjemnością wskazują drogę na odpowiednie miejsce.

5 minut do pokazu

Kasia Sokołowska, czyli reżyser wczorajszego pokazu, prosi przez mikrofon o zajmowanie miejsc i zapowiada, że już za moment startujemy. Wtedy już nie ma żartów – celebryci kończą rozmowy (te zawodowe, jak i prywatne), operatorzy, stojący przy froncie włączają sprzęt i powoli zapada cisza.

ZOBACZ TAKŻE: Cindy Crawford nową twarzą Reserved! >>>

Początek pokazu

Siedzimy w pierwszym rzędzie, jest kompletnie ciemno. Jedyne światło pada z wyświetlaczy telefonów – w końcu trzeba przygotować Instagrama, żeby nagrać dobre InstaStory z otwarcia pokazu. Zapalają się światła i zaczyna grać muzyka. Wchodzi pierwsza modelka i teraz już nie ma odwrotu – po prostu: the show must go on

Pokaz

Łukasz Jemioł prezentuje swoją wiosenno-letnią kolekcję. Mimo, że ubrania są w chłodnych odcieniach, to za sprawą egzotycznych printów, licznych asymetrii i zwiewnych materiałów, jesteśmy w stanie odczuć wysoką temperaturę nadchodzącego lata. Do tego fantastyczną atmosferę tworzy wybrana na pokaz muzyka, która pozwala przenieść się w egzotyczne klimaty i sprawa, że jeszcze bardziej marzymy o wakacjach. Szczególną reakcję widowni wywołuje obecność wyjątkowej modelki – Lidii Popiel. Kilka razy pojawia się na wybiegu, ale nam najbardziej podoba się w zielonym, zwiewnym kostiumie.

Finał

Finał jest punktem kulminacyjnym tego wieczoru. Właśnie wtedy na wybiegu pojawiają się wszystkie modelki, a zaraz po nich pojawia się sam mistrz – Łukasz Jemioł. Piękna chwila, której towarzyszą niekończące się brawa i gratulacje. W końcu wszyscy znikają, cichnie muzyka i gasną światła. W tym momencie na wybieg wkraczają fotografowie, których zadaniem jest uchwycenie nie tylko modelek, ale i projektanta.

Po pokazie

Znowu robi się zamieszanie. Niektóre gwiazdy ponownie udzielają wywiadów, Łukasz Jemioł wychodzi do zaproszonych przez siebie gości i celebruje z nimi kolejny sukces. Jest to też moment, w którym każdy powoli rozchodzi się do domu. Przy szatni ustawiają się kolejki, a przed wejściem krążą zamówione taksówki.