Droga zawodowa i życiowa Agnieszki była pełna zakrętów. Studiowała stosunki międzynarodowe, bo jak sama mówi, widziała się w dyplomacji. Finalnie jednak została radcą prawnym, zrobiła nawet doktorat. Mimo ponad 10 lat w branży, nie odnalazła się w tym zawodzie. Po kilku przygodach z mniejszymi biznesami, założyła firmę, produkującą i handlującą sprzętem medycznym. A marzenie o podróżach po świecie spełniła u boku meksykańskiego dyplomaty. Po kilku przystankach w Meksyku, na Jamajce, finalnie z rodziną zamieszkała w Norwegii, skąd zarządza swoją firmą. 

Ponieważ żyła w kilku krajach, jak w soczewce widzi różnice między podejściem do roli kobiet czy macierzyństwa w każdym z nich. Jak sama mówi presja społeczna i wymagania wobec kobiet w Polsce i Meksyku są podobne. Kobiety są częściej oceniane, na nich zwyczajowo spoczywa obowiązek opieki nad dziećmi. To właśnie w Polsce, kiedy przyjeżdża w interesach na kilka dni z Norwegii, spotyka się z komentarzami „jak możesz zostawić dzieci z ojcem w innym kraju?”. W Norwegii takie sytuacje nie mają miejsca. Naturalnym jest, że rodzice współdzielą obowiązki rodzicielskie. Ludzie też nie wnikają tak mocno w sprawy rodzinne innych. 

Choć także w Polsce wszystko zmienia się na lepsze, dzieje się to w żółwim tempie. Kiedy na swoim Instagramie Agnieszka zapytała młodsze obserwatorki, czy czują ciążącą na sobie presję otoczenia, otrzymała setki wiadomości, które to potwierdzały. Od kobiet wymaga się więcej i to w każdej sferze życia. Mało kto miał przywilej urodzenia się we wspierającej rodzinie, która ponad oceny społeczne stawia osobiste szczęście swoich dzieci. Ale i na to jest rada. Z krzywdzących schematów zawsze można wyjść. Wymaga to pracy nad sobą, ale nie ma rzeczy niemożliwych. W końcu stawką jest nasze życie. 

#girlTALK i #girlsASK to internetowe show tworzone przez Karolinę Cwalinę. Każdy odcinek swoją premierę ma w czwartek o 21.00 na kanale YouTube. W ramach tych dwóch cykli prowadząca odpowiada na pytania widzów oraz rozmawia z zaproszonymi gośćmi na tematy takie jak: samorozwój, biznes, pasje, miłość czy macierzyństwo. To pierwszy taki projekt, gdzie silne, zdolne, przedsiębiorcze kobiety (i nie tylko) rozmawiają otwarcie o tym, co jest dla nich ważne, w co wierzą, co je bawi, ale też co je boli. Rozwinięciem odcinków jest podcast dostępny na także na Spotify i Apple Podcast.

Medycyna estetyczna to nic złego. Czyli dr Nina Wiśniewska w kolejnym odcinku #girlTalk >>>

 

Zobacz także: