Mało osób wie o kobiecej aktywności w biznesie oraz kobiecych problemach tyle, co ona. Na co dzień wspiera właśnie kobiety w rozwoju zawodowym, we wkraczaniu w biznes, łamaniu schematów i burzeniu konwenansów. Gościem 8. odcinka internetowego talk-show #GirlsTalk Karoliny Cwaliny-Stępniak jest Olga Kozierowska, dziennikarka biznesowa, działaczka społeczna, mentorka, założycielka Fundacji Sukces Pisany Szminką.

Kobiety często rezygnują przed startem, bo boją się porażki. Dlatego tak istotne są wszelkie inicjatywy wspierające kobiecą aktywność. To przyświecało Oldze, kiedy tworzyła Sukces Pisany Szminką. Sama koncepcja zaczęła się od aktywizacji zawodowej kobiet, a potem rozwinęła się w kobiece wsparcie w świecie biznesu. Sama Olga mówi (i jest na to dowodem!), że na marzenia nigdy nie jest za późno, bo zmiana nie ma wieku czy okresu przydatności. Aktualnie Olga ze swoim zespołem namawia kobiety do nieprzepraszania. Mimo tego, ile się dziś o kobietach mówi, wiele z nich nadal przyjmuje wycofaną, przepraszającą postawę, która hamuje je przed działaniem. Akcja #NiePrzepraszamZa ma być impulsem do tego, żeby kobiety nabrały pewności siebie i uwierzyły w swoje możliwości. To początek dyskusji o tym, za co kobiety w dzisiejszych czasach naprawdę nie powinny przepraszać.

Dlaczego kobiety nie są dla siebie wystarczająco dobre? Adrianna Sobol tłumaczy, czym jest zdrowy egoizm

„Olgę znam od kilku lat, współpracuję też z Sukcesem Pisanym Szminką. Bardzo imponuje mi jej aktywność i samozaparcie. Potrafiła stworzyć inicjatywę skierowaną do kobiet, która zatacza naprawdę imponujące kręgi. Jej fundacja pomaga setkom kobiet - daje im realny wybór drogi życiowej, zawodowej. W Oldze najbardziej cenię otwartość i poczucie humoru. To była naprawdę inspirująca rozmowa.”, mówi Karolina Cwalina.#GirlsTalk to internetowe show tworzone przez kobiety o kobietach i dla kobiet. Każdy odcinek swoją premierę ma w poniedziałek o 16:00 na kanale YouTube Karoliny Cwaliny. To pierwszy taki projekt, gdzie silne, zdolne, przedsiębiorcze kobiety będą rozmawiać otwarcie o tym, co jest dla nich ważne, w co wierzą, co je bawi, ale też co je boli. Patronuje mu Glamour.

Olga Frycz w mocnych słowach i bardzo szczerze opowiedziała o „instamacierzyństwie” i swojej relacji z „instamatkami”