Jak dużo? Statystyki z raportu „Digital 2019” podają, że w samym internecie jesteśmy obecni średnio przez 6 godzin dziennie! A jak wynika z badań przygotowanych przez T-Mobile Polska[2], 38 proc. ankietowanych w wieku 18-34 lat przyznaje, że większa część wolnego czasu mija im na korzystaniu z telefonu niż faktycznym, zaangażowanym przebywaniu z partnerką czy partnerem. Można to jednak zmienić, wykorzystując dokładnie te same narzędzia. W jaki sposób?

Rozgrywka między partnerami

Ciekawe rozwiązanie podpowiada T-Mobile. Ten sam smartfon, który trzymamy w dłoni przez długie godziny, może stanowić element gry intymnej, pozwalającej obojgu partnerom na zbliżenie się do siebie. Do kompletu będziecie potrzebować tylko Connected Underwear –inteligentnej bielizny z dopinanym chipem przesyłającym sygnał do smartfona partnera. Gdy zbliżysz się do ukochanego ubrana w ten zestaw, na jego telefonie wyświetli się powiadomienie o chęci zablokowania urządzenia. Kiedy Twój wybranek potwierdzi wolę udziału we wspólnych chwilach, maile i komunikatory momentalnie ucichną, a Wy wejdziecie w tryb bliskości. Pamiętajcie tylko, by zainstalować wcześniej aplikację Connected Underwear! A także, że to gra dla dwóch osób – Twój partner może więc w każdej chwili zaskoczyć i Ciebie.

Grafik związkowy

Takie wspólne momenty, choć czasem krótkie i niepozorne, tak naprawdę są dla związku bardzo istotne. Mówi o tym również Andrzej Depko, doktor nauk medycznych i seksuolog, który zaznacza, że codziennie powinniśmy spędzić z partnerem 20 min, odkładając wszelkie rozpraszacze, takie jak telefon, na bok. Jakie wskazówki jeszcze daje ekspert? Radzi on, by nie zamieniać łóżka w salę konferencyjną, a obecnie – jak podaje badanie T-Mobile – dzieje się tak w ¼ polskich sypialni. Wiele osób ma zwyczaj nocnego ładowania urządzenia blisko siebie, co sprawia, że smartfon staje się nieodłącznym towarzyszem już nie tak intymnych wieczorów. Warto zdecydować się więc na podłączanie sprzętu do prądu w innym pomieszczeniu. W alkowie wystarczy zaś zwykły budzik. Dodatkowo, jak zaleca specjalista, dobrze poświęcić czas na wspólne przygotowywanie i spożywanie posiłków. Umożliwi nam to podładowanie baterii naszego związku.

 

 

[1]https://spicymobile.pl/rynek/67-Gracze-2019-nowy-raport-o-rynku-gier-mobilnych-w-Polsce

[2]Badanie przeprowadzone w styczniu 2020 r. metodą CATI, na reprezentatywnej próbie 1028 osób w wieku 18+ przez agencję Difference na zlecenie T-Mobile Polska.