1. Przygotuj skórę

Samoopalacz nie może być pierwszym kosmetykiem, który od czasu ostatnich ciepłych dni nakładasz na nogi. Jeśli zimą odpuściłaś sobie stosowanie balsamów, czas na przyspieszoną terapię nawilżającą. Codziennie smaruj nogi nawilżającym i natłuszczającym masłem, a dopiero kiedy skóra osiągnie właściwą gładkość i miękkość, możesz pomyśleć o samoopalaczu.

2. Złuszczaj

Peeling to podstawa. Każda z nas, która kiedykolwiek nałożyła samoopalacz na całe nogi - nie omijając kostek i kolan wie o czym mowa. Wszelkie zgrubienia są bardziej podatne na działanie tego kosmetyku. Przed jego nałożeniem należy więc wygładzić skórę. Wypróbuj naturalne peelingi, które możesz przygotować w domu. Wystarczy gruboziarnista sól, cukier lub pokruszone ziarna kawy, a do tego odrobina oliwy. Taka mieszanka po nałożeniu na ciało i spłukaniu wodą daje idealny efekt.

3. Użyj rękawiczek...

Zwykłe lateksowe rękawiczki nie kojarzą się może z domowym SPA, ale pomagają osiągnąć wymarzoną opaleniznę. Dzięki nim łatwiej jest rozprowadzić samoopalacz równomiernie po całej skórze i możemy na to poświęcić tyle czasu ile potrzebujemy, bez ryzyka, że nasze dłonie się odbarwią.

4. ... i gąbki

Opalasz całe ciało? Wykorzystaj specjalną rękawicę z gąbki, która dołączana jest czasem do samoopalaczy. Warto zainwestować w ten gadżet, bo rękawica pozwala na sięgnięcie aż do końca pleców oraz modelowanie ciała za pomocą samoopalacza.

5. Wymodeluj ciało

Samoopalacz jest już równomiernie nałożony? Teraz czas na oszukanie wzroku. Tak jak w makijażu twarzy możemy poprawić pewne niedoskonałości podczas konturowania, tak przy nakładaniu samoopalacza możemy podkręcić swoją sylwetkę. Zasada jest taka sama jak w konturowaniu - jaśniejsze elementy są bardziej wypukłe, a ciemniejsze się wycofują. Odpowiednio nałożone smugi samoopalacza (nie próbujcie tego robić bez rękawicy), mogą dać ci wymarzony sześciopak na brzuchu i smuklejsze uda. Z tych trików korzystają m.in. Aniołki Victoria's Secret przed wyjściem na wybieg! Spróbuj np. nałożyć więcej samoopalacza po wewnętrznej i zewnętrznej stronie ud, a środek pozostaw jaśniejszy. Nogi będą wyglądały na dłuższe i szczuplejsze.

Zajrzyj do naszej GALERII, by znaleźć najlepszy samoopalacz dla siebie!

ZOBACZ TEŻ: 6 przykazań białego uśmiechu bez wybielania

ZOBACZ TEŻ: Co to jest fototyp skóry?

ZOBACZ TEŻ: Stroje kąpielowe SS 2015 od Reserved