Kwiaty na wiosnę? Nie w kolekcji ZARA wiosna-lato 2017, a przynajmniej nie dosłownie. W kolekcji zamiast typowych dla wiosny pasteli dominują bazowe kolory - czerń, granat i szarość. W kwestii printów uwagę najmocniej przyciąga krata charakterystyczna dla flanelowych koszul. Te pojawiają się natomiast w wersji oversize, jako sukienki. Czasem nawet dwie koszule łączone są w jeden model - górna część wygląda klasycznie, a dolna jest przewiązana w pasie i tworzy spódnicę. Wiosna w ZARA będzie pełna luźnych, szerokich sukienek, także z najmodniejszymi w tym roku rękawami o modelu dzwonów, tzw. bell sleeve, które serwis Pinterest umieścił na liście najważniejszych modowych trendów 2017

W wiosennej kolekcji nie mogło jednak zabraknąć najbardziej kojarzącego się z tą porą roku elementu - kwiatów. Występują jednak tylko w postaci haftów naniesionych na delikatny tiul lub grubszy, bawełniany materiał, nadając mu folkowy charakter. Podobne rozwiązania oglądaliśmy na wybiegach - kwiatowe hafty pojawiły się m.in. na pokazie wiosennej kolekcji Alexander McQueen, gdzie kwiaty nanoszone były na prześwitujące, tiulowe spódnice i skórzane ramoneski. 

Sukienki z wiosennej kolekcji ZARA dostosowane są do wymogów polskiej wiosny - kiedy temperatura wzrośnie będzie można połączyć je z botkami lub lekkimi butami i nosić samodzielnie. Wcześniej, równie dobrze prezentować się będą z grubymi rajstopami i kurtką truckerką lub nieśmiertelną, skórzaną ramoneską. Niektóre z nich dobrze jest też połączyć z t-shirtem - dotyczy to m.in. licznych modeli sukienek koszulowych oraz modnych również zimą sukienek w stylu halek na cienkich ramiączkach.