Z zespołem One Direction związany był prawie ponad cztery lata. 25 marca 2015 roku zszokował wszystkich fanów boysbandu informacją o definitywnym odejściu. Powodem było zmęczenie bardzo aktywnym trybem pracy w zespole i chęć "zwykłego życia" jakie ma każdy nastolatek. Jak się później okazało był jeszcze jeden powód - solowa płyta.

Zayn, ty spryciarzu!

Pierwszym oficjalnym singlem zwiastującym solowy album Zayna jest piosenka zatytułowana "PILLOWTALK", której premiera odbyła się 28 stycznia. W teledysku wystąpiła dziewczyna Malika Gigi Hadid, a obraz na YT wyświetlono już prawie 200 milionów razy. Utwór uplasował się na pierwszym miejscu w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii. 

ZOBACZ PIERWSZY SOLOWY KLIP ZAYNA >>>

25 marca 2016 roku ukaże się solowy krążek Zayna Mailka, który między innymi dlatego rozstał się z chłopakami z One Direction (wygląda jak świętowanie rocznicy opuszczenia zespołu). Na "Mind of Mine" znajdziecie zupełnie nowe, solowe kompozycje piosenkarza. Jak sam zdradził debiutancki album ukaże się w trzech wersjach: wersja standardowa (14 utworów), rozszerzona (dodatkowe 4 kawałki),  a trzecia wersja to płyta target, czyli jeszcze dwie dodatkowe piosenki dedykowane fanom.

10 marca 2016 roku to premiera się drugiego singla zapowiadającego "Mind of Mine". "LIKE I WOULD" z całą pewnością okaże się kolejny hitem. Zresztą sami oceńcie. Czyżby odejście z One Direction podyktowane było marzeniem o własnym sukcesie i skupieniu wszystkich fleszy tylko na sobie? ZAYN, ty skromnisiu. Dobra robota!

Tracklista płyty "Mind of Mine"

1. MiNd of MiNdd (Intro)
2. PiLlOwT4lK | Mike Hannides, Zayn Malik, Anthony Hannides & Levi Lennox
3. iT’s YoU | Zayn Malik, James Ho & Harold Lilly
4. BeFoUrA
5. sHe
6. dRuNk | Mike Hannides, Zayn Malik, Anthony Hannides & Levi Lennox
7. INTERMISSION:floWer
8. rEaR vIeW
9. wRoNg (feat. Kehlani)
10. fOol fOr YoU
11. BoRdErZ
12. tRuTh
13. lUcOzAdE
14. TiO