Amy Adams to dziś jedna z najlepszych aktorek w Hollywood. Ma 43 lata i aż pięć nominacji do Oscara oraz siedem do Złotych Globów na koncie. Grała u Toma Forda, Paula Thomasa Andersona, Spike'a Joneza, a filmy, w których zagrała, były wysoko oceniane przez krytyków. Jednak mimo statusu gwiazdy, Adams jest bardzo skromna, a żeby się o niej czegoś dowiedzieć, trzeba trochę poszperać w magazynach i Internecie.

Amy Adams, jedna z siedmiorga rodzeństwa, wychowywała się wśród mormonów. Zadebiutowała na ekranach w wieku 25 lat. Pięciokrotnie nominowana do Oscara, zdobywczyni dwóch Złotych Globów. Niedawno miała szansę na zgarnięcie kolejnego - za rolę w filmie "Obecność", Jej wszechstronność i umiejętność przeobrażania się w kolejne postaci aktorskie po raz kolejny zostały docenione.

Pierwszą nominację do Złotego Globu Amy Adams otrzymała za rolę Gisele w filmie „Zaczarowana”. Wcieliła się wówczas w księżniczkę, która ze świata bajek trafia do rzeczywistości. Tą rolą podbiła serca najmłodszych widzów. Na Złoty Glob Adams musiała jednak poczekać kilka dobrych lat.

ZOBACZ TAKŻE: Najpiękniejsze kreacje w historii Złotych Globów! Od Marilyn Monroe do Angeliny Jolie [ZDJĘCIA]

Świetne opinie zyskała za rolę filmie „Julie i Julia”, w którym grała u boku Meryl Streep (w tym roku ponownie nominowanej do Złotego Globu). Pierwsze spotkanie zaliczyły kilka lat wcześniej na planie „Wątpliwości”, jednak dopiero po tym filmie Adams zaczęto porównywać do Streep. Nic dziwnego, bo Amy posiada wyjątkową umiejętność przeobrażania się w grane przez nią postaci.

Pierwszy Złoty Glob Adams uzyskała ciężką pracą. W kategorii „najlepsza rola żeńska w filmie komediowym lub musicalu” była bezkonkurencyjna w 2013 roku. Nagrodę przyniósł jej film "American Hustle". Rok później, po ataku hakerskim na Sony, wypłynęły e-maile, z których wynikało, że reżyser American Hustle znęcał się nad aktorką. Adams przyznała, że nie raz płakała na planie. Jej zaangażowanie zostało jednak docenione i nagrodzone.

PRZECZYTAJ TAKŻE: ZŁOTE GLOBY 2017 Nagrody rozdane! "La La Land" zgarnął aż 7 statuetek!

Zobacz także:

Rok później mieliśmy okazję podziwiać Amy Adams w filmie „Wielkie oczy”, gdzie wcieliła się w główną postać, malarkę Margaret Keane. Ta rola kobiety dojrzałej, skomplikowanej, ale inteligentnej przyniosła jej kolejną statuetkę Złotego Globu.

Pod koniec roku 2016 do kin weszły dwa bardzo dobre filmy z Amy Adams w roli głównej - "Zwierzęta Nocy" Toma Forda oraz "Nowy Początek" Denisa Villeneuve'a. Poniżej trailer do "Zwierząt Nocy":

Podczas Złotych Globów 2017  po raz kolejny Amy Adams miaa szansę zdobyć statuetkę, tym razem za rolę w filmie Sci-Fi „Nowy początek”. Po raz kolejny Adams wcieliła się w skomplikowaną z natury postać, która podkreśla skalę jej aktorskich umiejętności. O nagrodę w kategorii „aktorka w filmie dramatycznym” Amy walczyła z Jessicą Chastain, Isabelle Huppert, Ruth Negga oraz Natalie Portman. Złoty Glob trafił do Isabelle Huppert. 

ZOBACZ: ZŁOTE GLOBY 2017 Trendy na czerwonym dywanie [ZDJĘCIA]

Kilka dni temu Amy Adams odsłoniła swoją gwiazdę na Hollywood Walk of Fame. Aktorka rzadko pokazuje się na czerwonym dywanie, a zwłaszcza w towarzystwie męża. Tym razem zrobiła wyjątek i u jej boku mieliśmy okazję zobaczyć nie tylko partnera, Darrena Le Gallo, ale także ich sześcioletnią córeczkę, Avianę. Dziewczynka to wierna kopia mamy! Chętnie pozowała do zdjęć, przytulając się do aktorki. Czy pójdzie w ślady mamy?