Złote Globy 2019 przyznane. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej już po raz 76. przyznało wyróżnienia dla twórców filmowych oraz telewizyjnych formatów. Jak zwykle poznaliśmy laureatów zarówno w kategoriach filmowych, jak telewizyjnych, a co za tym idzie, wiemy już, które seriale cieszyły się w minionym roku największym uznaniem i jeśli ich nie widzieliście, zapewne będziecie mieli teraz ochotę nadrobić zaległości, skuszeni rekomendacjami przyznających statuetki Złotych Globów. Podobnie zresztą z filmami. Wśród nagrodzonych znalazło się kilka obrazów, jakie już mogliście widzieć, ale także takie, na które dopiero niebawem będziecie mogli się wybrać. A będzie ku temu okazja, gdyż sezon nagród dopiero się zaczął. Niedawno mieliśmy Europejskie Nagrody Filmowe, teraz Złote Globy, a przed nami oczywiście nominacje do Oscarów (już 22 stycznia). Czy wśród nominowanych znajdą się triumfatorzy 76. gali rozdania Złotych Globów? Są na to spore szanse.

Złote Globy 2019: Jessica Chastain w kreacji Burberry. Riccardo Tisci debiutuje w barwach brytyjskiego domu mody na czerwonym dywanie >>>

Złote Globy 2019 wyniki: nagrody w kategoriach filmowych. Triumf Bohemian Rhapsody i Green Book

Najlepszym filmem dramatycznym okazał się obraz Bohemian Rhapsody Bryana Singera, a werdykt jest nieco zaskakujący. Nie dlatego, że film opowiadający o liderze legendarnej grupy Queen, był ewidentnie najsłabszy z nominowanych, ale jednak byli tacy, którzy mieli po prostu większe szanse. Obraz Bohemian Rhapsody zdobył dwie nominacje - i ostatecznie dwie nagrody, bo Rami Malek został też najlepszym aktorem w filmie dramatycznym - a na przykład Narodziny gwiazdy Bradleya Coopera aż pięć. Ostatecznie, produkcja z popisową rolą Lady Gagi zdobyła zaledwie jedną nagrodę, choć absolutnie zasłużenie, bo za piosenkę Shallow, wykonywaną właśnie przez Gagę w duecie z Cooperem. Jej twórcami są Stefani Germanotta, Andrew Wyatt, Anthony Rossomando oraz Mark Ronson. Wielkim zwycięzcą jest na pewno film Green Book. Obraz, za którym stoi Peter Farrelly, triumfował w kategorii najlepszy scenariusz, najlepszy film komediowy lub musical oraz aktor drugoplanowy. To ostatnie wyróżnienie zdobył Mahershala Ali. Niestety, tej gali nie będą zbyt dobrze wspominać również odpowiedzialni za film Vice oraz Faworyta. Jeśli chodzi o ten pierwszy tytuł, miał on sześć szans na statuetkę, ale zdobył tylko jedną. Wpadła ona w ręce Christiana Bayle’a, czyli najlepszego aktora w komedii lub musicalu, który przeszedł kolejną metamorfozę, by wcielić się w postać Dicka Cheney’a, 46. wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych. Lekki zawód mogą czuć także twórcy wspomnianej Faworyty. Z pięcioma nominacjami ciężko było nie określić go faworytem, a niestety tylko jedną statuetkę zdobyła Olivia Colman (najlepsza aktorka w komedii lub musicalu). Warto również wspomnieć o kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, choć pewnie fani Zimnej wojny woleliby o niej jak najszybciej zapomnieć. Niestety film Pawła Pawlikowskiego nie znalazł się wśród nominowanych, dając tym samym pełne pole do popisu z innym obrazem zbierającym doskonałe recenzje, czyli Romie Alfonsa Cuaróna. Meksykańskiego filmowca nagrodzono też za reżyserię. Coś czujemy, że możemy liczyć w tej kwestii na powtórkę z rozrywki podczas oscarowej już 25 lutego. 

Złote Globy 2019: najpiękniejsze stylizacje gwiazd >>>

Złote Globy 2019 wyniki: nagrody w kategoriach filmowych. Nie widzieliście jeszcze Obsesji Eve i Bodyguarda? Czas nadrobić zaległości!

Gospodarzami 76. gali wręczenia Złotych Globów, która odbyła się w hotelu Beverly Hilton w Los Angeles, był duet Andy Samberg (Brooklyn Nine-Nine) oraz Sandra Oh. Oh miała jednak także inne obowiązki, ponieważ musiała odebrać statuetkę dla najlepszej aktorki w serialu dramatycznym, a dokładnie za rolę w rewelacyjnej Obsesji Eve. Najlepszym serialowym aktorem został z kolei Richard Madden, którego mogliśmy oglądać w równie udanej produkcji, Bodyguard. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji obejrzeć zarówno Obsesji Eve, jak i Bodyguarda, rzućcie wszystko, co aktualnie śledzicie i skuście się na te dwie produkcje - nie pożałujecie! 

Złote Globy 2019: Gwiazdorskie pary na czerwonym dywanie. Niektórzy po raz pierwszy pokazali się oficjalnie razem! >>>

Złote Globy 2019: wyniki 

Złote Globy 2019: najlepszy film dramatyczny

Zobacz także:

Bohemian Rhapsody

Złote Globy 2019: najlepszy film komediowy lub musical

Green Book

Złote Globy 2019: reżyseria

Alfonso Cuarón, Roma

Złote Globy 2019: scenariusz

Green Book

Złote Globy 2019: aktor w filmie dramatycznym

Rami Malek, Bohemian Rhapsody

Złote Globy 2019: aktorka w filmie dramatycznym 

Glenn Close, Żona

Złote Globy 2019: aktor w komedii lub musicalu 

Christian Bale, Vice

Złote Globy 2019: aktorka w komedii lub musicalu

Olivia Colman, Faworyta

Złote Globy 2019:  aktor drugoplanowy

Mahershala Ali, Green Book

Złote Globy 2019:  aktorka drugoplanowa

Regina King, If Beale Street Could Talk

Złote Globy 2019: film nieanglojęzyczny 

Roma

Złote Globy 2019: film animowany 

Spider-Man Uniwersum

Złote Globy 2019: muzyka

Pierwszy człowiek

Złote Globy 2019: piosenka

Shallow, Narodziny gwiazdy

Złote Globy 2019: najlepszy serial dramatyczny

Zawód: Amerykanin

Złote Globy 2019: najlepszy serial komediowy lub musical

The Kominsky Method

Złote Globy 2019: film telewizyjny lub miniserial

Zabójstwo Versace: American Crime Story

Złote Globy 2019: aktor w serialu dramatycznym

Richard Madden, Bodyguard

Złote Globy 2019: aktorka w serialu dramatycznym

Sandra Oh, Obsesja Eve

Złote Globy 2019: aktorka w serialu komediowym lub musicalu

Rachel Brosnahan, The Marvelous Mrs. Maisel

Złote Globy 2019: aktor w serialu komediowym lub musicalu 

Michael Douglas, The Kominsky Method

Złote Globy 2019: aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym 

Patricia Arquette, Ucieczka z Dannemory

Złote Globy 2019: aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym 

Darren Criss, Zabójstwo Versace: American Crime Story

Złote Globy 2019: aktor drugoplanowy w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym

Ben Whishaw, Skandal w angielskim stylu

Złote Globy 2019: aktorka drugoplanowa w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym

Patricia Clarkson, Ostre przedmioty