Niekwestionowanym hitem są złote i srebrne obrazki, które nosi na swoim ciele m.in. Beyonce, Vanessa Hudgens, Kylie Jenner i Ariana Grande. Beyonce tak często pokazywała ten trend na swoim Instagramie, że wreszcie stworzyła własną kolekcję wzorów. Wspólnie z marką Flash Tattoos stworzyła linię sygnowaną własnym nazwiskiem. Pojawiły się w niej tatuaże o nazwach nawiązujących do hitów artystki - I woke up like this, Naughty Girl, Pretty Hurts, i oczywiście Flawless.

Błyszczące naklejki pojawiły się także w strefie Glamour x Showroom podczas Open'er Festival - przypomnijcie sobie, jak to wyglądało.

Złoty i srebrny kolor świetnie wyglądają na opalonej skórze, ale pojawiła się dla nich konkurencja. To podobne wzory w kolorze białym. Znajdziecie je m.in. u Polańska&Co i na profilu Tattoo Bijoux na Facebooku za ok. 25 zł za arkusz z kilkoma wzorami. Nie tylko wyróżniają się na tle opalonej skóry, ale też świecą w ultrafiolecie!

Zmywalne tatuaże stały się tak modne, że powstają kolejne pomysły na rozwinięcie tego trendu. Picattoo, kolejny pomysł firmy Ink361, oferuje zmywalne tatuaże w formie... kolorowych zdjęć z twojego konta na Instagramie. Wystarczy wybrać zdjęcia i ich rozmiar, a następnie zamówić je on-line. Ceny zaczynają się od 14,99 dolarów za 12 tatuaży i zmieniają się w zależności od wielkości i ilości zdjęć. Podobnie dział aplikacja MoPho na iPhone'a. Tu również cena za tatuaż wynosi ok. 14 dolarów, ale możemy wykorzystać jakiekolwiek, nawet niepublikowane w social media zdjęcie. 

W Polsce również działają firmy zajmujące się tworzeniem spersonalizowanych, zmywalnych tatuaży. Na stronie Tatsy.pl kupicie gotowe, kolorowe wzory - od postaci z kreskówek, geometrycznych wzorów po ozdoby inspirowane cepelią. Na stronie Eyereflex znajdziecie kilku artystów, którzy projektują unikatowe wzory - także na indywidualne zamówienie. To właśnie oni "wytatuowali" modeli na pokaz Dawida Tomaszewskiego. Sprawdźcie też zabawne hasła od marki Atramento - te i inne zmywalne tatuaże znajdziecie w naszym sklepie.

Zmywalne tatuaże pojawiały się też na światowych wybiegach. Na pokazie Dries Van Noten na sezon wiosna/lato 2015 złote tatuaże pojawiły się na ustach modelek. Makijażysta Peter Phillips namalował je tak, by imitowały kolczyk w dolnej wardze. Anthony Vaccarello zaprezentował natomiast zmywalne kolczyki - uszy modelek zostały częściowo pomalowane na czarno, by stworzyć iluzję biżuterii.

ZOBACZ TEŻ: Buldożki i mopsy! Słodkie psiaki na ubraniach i dodatkach

ZOBACZ TEŻ: Jourdan Dunn z nowym tatuażem na przedramieniu

ZOBACZ TEŻ: Rita Ora pokazała tatuaż w sukience z głębokim wycięciem