Pierwszy sezon The Crown zachwycił - i widzów, i krytyków. Genialne kostiumy, scenografia i obsada na czele z Claire Foy wcielającą się w rolę Elżbiety II wbijały w fotel. Ale w końcu kiedy na serialową produkcję wydaje się około 100 milionów funtów, twórcy raczej nie przewidywali innego scenariusza.

Zupełnie nie dziwi zatem fakt, że zdecydowano się na kontynuację jednego z największych hitów Netflixa. Jej premiera zaplanowana jest na 8 grudnia. Dostępny jest już teaser 2. sezonu, który rozpocznie się od nielegalnej agresji Sił Zbrojnych Jej Królewskiej Mości na Egipt, a zakończy odejściem premiera Harolda Macmillana na skutej druzgocącego skandalu. 

Nad nową serią ponownie pracowali twórca i scenarzysta Peter Morgan (Królowa, Frost/Nixon), reżyser Stephen Daldry (Billy Elliot, Godziny) i producent Andy Harries (Królowa). A w obsadzie, obok doskonale znanych już bohaterów, możemy spodziewać się kilku nowych twarzy. Matthew Goode pojawi się jako fotograf Tony Armstrong-Jones, który wpadnie w oko księżniczce Małgorzacie, Michael C. Hall, czyli serialowy Dexter, zagra prezydenta Johna F. Kennedy'ego, a w jego żonę Jackie wcieli się Jodi Balfour