"Ciemniejsza strona Grey'a" to druga część trylogii o ChristianieGrey'u i jego dziewczynie AnastasiiSteele. Najnowszy film opowiada o nowym etapie relacji między Aną i Christianem, kiedy para poza erotycznymi fantazjami mierzy się też z mroczną przeszłością mężczyzny. Na ekranie poza rolami JamiegoDornana i DakotyJohnson zobaczymy także m.in. RitęOrę oraz KimBasinger

W przypadku tej serii uwagę przyciąga jednak nie tylko to, co widzimy na ekranie, ale też to, co słyszymy. W poprzedniej części - "Pięćdziesiąt twarzy Grey'a", tak samo jak w tej najnowszej, za muzykę odpowiada DannyElfman. Ubiegłorocznym hitem była tytułowa piosenka "Love Me Like You Do" w wykonaniu EllieGoulding oraz wykorzystany w zwiastunie remiks utworu "Crazy In Love" Beyonce.

W soundtracku "Ciemniejszej strony Grey'a" pojawiają się m.in NickJonas w duecie z NickyMinaj w piosence "Bom Bidi Bom", JohnLegend z "One Woman Man", Halsey z utworem "Not Afraid Anymore", Kygo z AndrewJacksonem z piosenką "Cruise" oraz ToveLo z "Lies In The Dark". Na liście nie zabrakło też oczywiście głównego hitu wykonywanego przez gorący duet - TaylorSwift i ZaynaMalika. Mowa o "I Don’t Wanna Live Forever", która znalazła się na pierwszym miejscu playlisty. Płytę z soundtrackiem będzie można kupić w przedsprzedaży już od 14 stycznia.

Premiera "Ciemniejszej strony Grey'a" przewidziana jest na 10lutego. Niemal rok po premierze pierwszej części filmu, która odbyła się w zeszłoroczne walentynki.