Wczorajszego wieczoru miało miejsce jedno z największych wydarzeń kulturalnych w Polsce, a mianowicie gala Bestsellery Empiku 2017. Całą uroczystość poprowadził charyzmatyczny Marcin Prokop i jak zwykle spełnił się w swojej roli.

Podczas gali wręczono nagrody twórcom najlepszych, według klientów salonów Empik, książek, filmów, muzyki, a nawet gry komputerowej, których pełną listę znajdziecie poniżej. Warto też wspomnieć, że w plebiscycie oddano aż 33 miliony głosów!

Mówiąc o laureatach, trzeba wspomnieć o Neli Małej Reporterce, która jest najmłodszą laureatką tegorocznych Bestsellerów, a także poprzednich edycji rozdania tych nagród. Co więcej, jest to już trzecia statuetka w kategorii Literatura dla dzieci. Dziewczynka jednak nie osiada na laurach i wciąż wydaje kolejne książki pod opieką wydawnictwa Burda Książki. Są one lubiane przez rówieśników Neli, ale też doceniane przez nauczycieli, którzy chętnie wykorzystują dzieła 12-latki jako pomoce dydaktyczne podczas zajęć w szkole.

ZOBACZ TAKŻE: Making of „Kobiet mafii” - Patryk Vega zdradza szczegóły dotyczące filmu

Całą galę uświetniły występy gwiazd polskiej, ale i zagranicznej sceny muzycznej – na scenie pojawili się m.in. Mrozu, Andrzej Piaseczny, ale też (a raczej przede wszystkim) duet Sting i Shaggy oraz niesamowita Jessie Ware! Jednak nie tylko na scenie pojawiły się gwiazdy. Wielu celebrytów pojawiło się także na widowni  - mogłyśmy tam zobaczyć Patryka Vegę, Magdalenę Boczarską, Angelikę Muchę, Sebastiana Fabijańskiego i wielu, wielu innych.

Poniżej znajdziecie pełną listę laureatów rozdania nagród Bestsellerów Empiku, a w naszej galerii możecie zobaczyć gwiazdy, które pojawiły się na wczorajszej gali. 
 

Literatura polska: Jak zawsze, Zygmunt Miłoszewski, Wydawnictwo W.A.B.

Literatura zagraniczna: Początek, Dan Brown, Wydawnictwo Sonia Draga

Literatura faktu: Macierewicz i jego tajemnice, Tomasz Piątek, Wydawnictwo Arbitror

Literatura dla dzieci: Nela i skarby Karaibów, Nela Mała Reporterka, Wydawnictwo Burda Książki

Literatura dla młodzieży: Światło, Jay Asher, Dom Wydawniczy Rebis

Muzyka polska: Mój dom, Kortez, Jazzboy Records

Muzyka zagraniczna: Divide, Ed Sheeran, Warner Music Poland

Film polski: Pitbull. Niebezpieczne kobiety, reż. Patryk Vega, Kino Świat

Film zagraniczny: Przełęcz ocalonych, reż. Mel Gibson, Monolith Films

Film dla dzieci: Vaiana: Skarb oceanu, reż.Ron Clements i John Musker, Galapagos

Gra: FIFA 18, Electronic Arts Polska

Wydarzenie Roku: Twój Vincent, reż. Dorota Kobiela i Hugh Welchman, Next Film