We wrześniu zeszłego roku pojawiła się informacja, że Netflix szykuje pierwszy polskojęzyczny serial, a za kamerą stanie Agnieszka Holland, która z platformą współpracowała do tej pory reżyserując kilka odcinków House of Cards, a także jej córka Kasia Adamik. Minęło kilka miesięcy, a temacie w końcu pojawiło się więcej konkretów. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim obsadę.

Polski serial Netflixa - obsada

Na planie zdjęciowym, który ma ruszyć jeszcze w tym tygodniu w Warszawie, pojawią się Robert Więckiewicz (Pod Mocnym Aniołem, Vinci, Wałęsa. Człowiek z nadziei, a z Holland współpracował przy filmie W ciemności), Andrzej Chyra (W imię..., Katyń, Komornik), Maciej Musiał (Mój biegun, Rodzinka.pl, Baby są jakieś inne), Michalina Olszańska (Córki Dancingu, Jack Strong), Zofia Wichłacz (Powidoki, Miasto 44) oraz Patrycja Wolny (Pokot). 

Pomysłodawcą serii oraz autorem scenariusza jest Joshua Long, za produkcję odpowiadać będą firmy The Kennedy/Marshall Company i The House Media Company, a producentami wykonawczymi zostali Frank Marshall (Szósty zmysł, Ciekawy przypadek Benjamina Buttona), Robert Zotnowski (House of Cards), Andrzej Besztak, Maciej Musiał oraz Agnieszka Holland. 

ZOBACZ TAKŻE: Film o „Królu polki” już na Netflixie! >>> 

Pierwszy polskojęzyczny serial Netflixa - o czym będzie i kiedy premiera? 

Serial, którego tytuł nie jest jeszcze znany, utrzymany ma być w klimacie zimnowojennych szpiegowskich thrillerów. Obraz w reżyserii Holland i Adamik przedstawiać ma alternatywną historię świata, w którym żelazna kurtyna nigdy nie upadła. Serial przeniesie nas do roku 2002 roku, 20 lat po straszliwym ataku terrorystycznym z 1982 roku, który zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego i na dobre pogrzebał nadzieje na wyzwolenie Polski. Odkryty zostaje spisek, pozwalający utrzymać żelazną kurtynę i państwo policyjne. Student prawa z ideałami  i skompromitowany oficer śledczy odkrywają spisek, który pozwolił utrzymać żelazną kurtynę i represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach pokoju i dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan obmyślony wspólnie z nieoczekiwanym przeciwnikiem jeszcze w latach 80. Spisek radykalnie odmieni Polskę i wpłynie na życie wszystkich mieszkańców kraju – i całego świata.  Intryga odkryta przez bohaterów może wzniecić rewolucję, a rządzący nie cofną się przed niczym, żeby zachować ją w tajemnicy.

Pierwszy sezon polskojęzycznej produkcji Netflixa będzie liczyć 8 odcinków. Powstawać one będą w różnych lokalizacjach w Polsce. Na datę premiery ciągle czekamy, ale bardzo prawdopodobne, że będzie miała miejsce jeszcze w tym roku. Czekacie? 

ZOBACZ TAKŻE: Tajne kody, które umożliwią Wam dostęp do tysięcy filmów i seriali na Netflixie >>>