Po co robimy zdjęcia? W dobie popularności mediów społecznościowych niestety często zapominamy, że przede wszystkim po to, by kolekcjonować wyjątkowe chwile i zatrzymać ważne dla nas momenty. Dlatego marka Samsung przypomina nam o tym w kampanii, której hasłem przewodnim jest #BedzieCoWspominac. Tak brzmiał również hashtag w konkursie organizowanym przez Glamour, a także zaprzyjaźnione tytuły Elle oraz National Geographic. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać zdjęcie na Instagram, ale nie tylko po to, by następnie zdobyć tysiące lajków i komentarzy, ale przede wszystkim w celu stworzenia niepowtarzalnej fotograficznej pamiątki. 

Z ogromnej ilości zgłoszeń do finału przeszło dziesięciu finalistów w ramach każdego z tytułów. Zdjęcia wszystkich zakwalifikowanych do finału były wyjątkowe, ale zwycięzców mogło być tylko czterech. Wybór był bardzo ciężki, ale w końcu możemy zdradzić wam autorów najlepszych ujęć. Każde z nich urzekło nas przede wszystkim historią oraz idealnym wykorzystaniem okazji, uchwyceniem w obiektywie czegoś, co być może już nigdy się nie powtórzy. Na zdjęciach zwycięzców doskonale widać też emocje, jakie towarzyszyły im w tamtych sytuacjach - zaskoczenie, radość, satysfakcję. To one były dla nas kluczowe, a nie jakość, światło czy kolory widoczne na fotografii. Zdjęcie @mhoopoe94 miało być idealnym zdjęciem na Instagram, a wyszło idealne zdjęcie konkursowe - i właśnie ta przekora nas urzekła. Z kolei @trzystopywpodrozy z zupełnie innej perspektywy pokazał Lwów, miasto posiadające wiele atrakcji turystycznych, ale również nietypowych, klimatycznych miejsc. Emocjami przepełnione są też opisy fotografii - @malina.niesluchowska i zdjęcia z niedźwiedziem - zupełnie niespodziewanym gościem, czy z wakacji spędzonych w nietypowy sposób, bo w wojsku w wydaniu @owczi99.

Każdy z autorów zdjęć walczył o telefon Samsung Galaxy S10+, a także nagrodę specjalną - spotkanie z ambasadorem marki Samsung. Była to wizyta na planie programu Top Model z Zuzą Kołodziejczyk, dzień z Zosią Zborowską, kurs Zawodowy Podróżnik z Olą i Karolem Lewandowskimi, czyli twórcami Busem Przez Świat lub warsztaty fotograficzne z Victorem Borsukiem. Jak wyglądają zdjęcia, których autorzy najlepiej zinterpretowali hasło #BedzieCoWspominac? Zajrzyjcie do naszej galerii! 

Artykuł został stworzony przy współpracy z marką Samsung. Regulamin konkursu znajdziecie tutaj >>>.