Camaieu zamyka swoje sklepy w Polsce! Francuska marka wycofuje się z Polski całkowicie – nie będzie można też kupować online

Nie mamy dobrych wiadomości dla fanek paryskiego stylu. Z Polski wycofuje się popularna francuska marka Camaieu.Camaieu nie tylko zamyka swoje sklepy w Polsce, ale i rezygnuje ze sprzedaży online – już teraz nie można zrobić zakupów za pośrednictwem polskiej strony marki. Opcji dowozu nie ma także jeśli zakupy chcielibyśmy zrobić we francuskim sklepie marki. 

Mohito stworzyło kolekcję dla fanek francuskiego stylu. Co znajdziecie w „Mohito Parisienne”? >>>

„Tak, zamykamy nasze sklepy w Polsce“ – napisała marka w oficjalnym oświadczeniu skierowanym nie tylko do przedstawicieli mediów, ale przede wszystkim do swoich klientów. I dodała: „Obserwujcie wiadomości od nas, by nie przegapić operacji likwidacyjnej i skorzystać ze wspaniałych cen na całą kolekcję”. Poinformowała także, że zakupy będzie można zrobić tylko do końca czerwca. Później Camaieu całkowicie zniknie z Polski. Strona interenetowa już została zamknięta – sklep online nie działa, wyświetla się jedynie komunikat o definitywnym zamknięciu sklepów Camaieu w naszym kraju... Nie martwcie się jednak o zakupy, które w sklepie online zrobiliście w ciągu ostatnich dni – wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane zgodnie z planem, zapewnia marka. 

Jak możecie się domyślać, francuska marka, która z kłopotami borykała się już od jakiegoś czasu, nie przetrwała pandemii koronawirusa. W wyniku lockdownu obroty spadły o 95%, doprowadzając Camaieu do bankructwa. Na skutek decyzji o zamknięciu sklepów w Polsce, pracę straci 114 osób... Skala problemu jest jednak znacznie większa – założona w 1984 roku marka Camaieu była obecna na 18 rynkach – nie tylko we Francji i w Polsce, ale i we Włoszech, w Czechach czy na Bliskim Wschodzie. Marka zgłosiła już wniosek upadłościowy.

5 książek, które musisz przeczytać, jeśli kochasz francuski styl. O paryżankach nie tylko dla paryżanek! >>>