Jak projektanci dbają o swoje muzy przed wypuszczeniem ich na czerwony dywan? Przede wszystkim przygotowują dla nich szkice sukienek, które szyte są wyłącznie za zamówienie. Przekonała się o tym ambasadorka marki Tommy Hilfiger, Behati Prinsloo, która dopracowywała swoją kreację na Galę MET z samym projektantem.

Hilfiger miał za zadanie przygotować kreację inspirowaną tematem przewodnim balu - "China: Through the Looking Glass". Suknia musiała odpowiadać jednak przede wszystkim charakterowi Behati, która reprezentuje współczesną ikonę marki. Jest młoda, pewna siebie i ma niewymuszony, ale elegancki styl. Kreacja wykonana była z granatowego aksamitu przeciętego przezroczystymi panelami. 

Całość uzupełniona była czarnym naszyjnikiem przypominającym sznurek, którego koniec opadał na odsłonięte plecy modelki. Biżuteria pochodzi z linii Hilfiger Collection

Poza modelką, projektantowi i jego żonie Dee na balu towarzyszyła Karolina Kurkova wraz z mężem oraz chińska modelkaShu Pei Qin, a także gwiazda filmu "Kopciuszek" Richard Madden i brazylijski aktor Rodrigo Santoro.