Mieszkasz w dużym mieście? Na pewno masz świadomość tego, co wdychasz na co dzień. Smog, dym, spaliny – to wszystko skutecznie uprzykrza nam wielkomiejskie życie i niestety negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Jeżeli po spacerze boli cię głowa albo dostajesz napadu kaszlu, to właśnie może być spowodowane zanieczyszczeniem powietrza.

To jednak wcale nie oznacza, że w pomieszczeniach możesz czuć się w stu procentach bezpiecznie. Na przykład w salonie manicure. Wizyta w takim miejscu wiąże się z przyjemnością i relaksem. Kiedy jednak może zamienić się w koszmar? Jeśli nie zwrócisz uwagi na jedną bardzo ważną rzecz, a mianowicie pochłaniacz pyłu paznokciowego – niewielkie, a szalenie ważne urządzenie. Kiedy stylistka zajmuje się twoimi paznokciami np. używając frezarki, powstaje wtedy szkodliwy pył, unoszący się wokół. To nic dobrego! Według opinii lekarzy manikiurzystka wdycha nawet do 4 kg pyłu paznokciowego dziennie, co oznacza, że jej klientka – choć w mniejszym stopniu – również.

Czy wizyta w salonie manicure może być niebezpieczna? 

Wdychanie pyłu paznokciowego może być bardzo szkodliwe dla zdrowia i powodować choroby układu oddechowego i oczu (podrażnienie spojówek). Wszystko dlatego, że w pyle zawarte są mikroskopijne elementy mające m.in. zdolność przenikania do pęcherzyków płucnych. Mogą to być toksyczne związki chemiczne, żywice, drobiny sztucznych tworzyw wchodzących w skład paznokci hybrydowych, żelowych i akrylowych, jak również bakterie, grzyby czy inne patogeny.

fot. materiały prasowe

Jak zatem uniknąć niebezpieczeństwa podczas wizyty w salonie manicure? Zwróć uwagę, czy w twoim ulubionym gabinecie jest pochłaniacz pyłu, który skutecznie potrafi ograniczyć narażenie na wdychanie szkodliwych drobinek powstających przy obróbce paznokci. Wiodącym producentem jest marka Afinia. Posiada ona w swojej ofercie pochłaniacze posiadające odpowiednią moc – nie rozdmuchują pyłu, ale efektywnie go pochłaniają. 

Urządzenie Afinia do pochłaniania pyłu to must have każdego gabinetu manicure! Sprawdź, czy jest także w twoim ulubionym

Zobacz także:

fot. materiały prasowe 

Oprócz wysokiej funkcjonalności i efektywności w faktycznym pochłanianiu szkodliwych drobinek model Afinia NDC 1000 jest też bardzo estetyczny. Na blacie widoczna jest jedynie okrągła klatka, czyli maskownica ze stali szlachetnej, przez którą pył jest zasysany z dużą mocą i magazynowany wewnątrz urządzenia, osiadając na specjalnym węglowym lub poliestrowym filtrze. Filtr ten gwarantuje, że cząstki nie zostaną rozdmuchane wokół i zatrzymają się w środku urządzenia.

Jeśli naprawdę zależy ci na tym, aby twoja wizyta na manicure była miłym akcentem dnia, zadbaj o swoje bezpieczeństwo. Zapytaj stylistkę, czy używa pochłaniacza, a jeśli nie – czym prędzej zarekomenduj jej sprzęt marki Afinia.

fot. materiały prasowe