Jakiś czas pisaliśmy o kremach pod oczy, które według nas działają. Pielęgnacja delikatnej skóry w tym miejscu jest trudna, ponieważ jej struktura jest cienka, dlatego łatwo ją podrażnić i szybko się przesusza. Warto o nią zadbać i regularnie stosować produkt, który będzie temu zapobiegał, ponieważ - jak wiadomo nie od dziś - działanie prewencyjne, jeśli chodzi m.in. o zmarszczki, jest najskuteczniejsze. W poszukiwaniu idealnego, w zależności od tego, w jakim jesteście wieku, jakie są Wasze oczekiwania i w jakiej kondycji jest Wasza cera, odsyłamy Was do podlinkowanego na początku artykułu. Oprócz stosowania kremów, warto jeden lub dwa razy w tygodniu zafundować skórze pod oczami relaksacyjną kurację. Chodzi o płatki pod oczy, które nie tylko odprężają, ale przede wszystkim są bombą witaminową dla zmęczonej i cienkiej skóry. 

Płatki pod oczy, które naprawdę działają

Płatki pod oczy działają jak kompres i w zależności od składników nawilżają, napinają skórę, redukują opuchliznę i rozświetlają tzw. „worki”. Warto włączyć je do pielęgnacyjnej rutyny, ponieważ produkty nasączone odżywczym serum pobudzają krążenie krwi, które - zaaplikowane w ten sposób - świetnie się wchłania. Istnieją trzy rodzaje płatków pod oczy: kolagenowe, żelowe i hydrożelowe. Czym się różnią? Nie tylko konsystencją, ale przede wszystkim właściwościami.

Ten makijażowy trik ukryje cienie pod oczami lepiej niż korektor >>>

Jeżeli zależy Wam na pozbyciu się opuchlizny, wybierzcie te z kolagenem. Kolagenowe płatki pod oczy chłodzą, dzięki czemu redukują opuchliznę, a także rozświetlają cienie i wygładzają cienką skórę. Żelowe płatki pod oczy to porządne nawilżenie dla cienkiej skóry. Stosowane regularnie wpływają również na wygładzenie drobnych linii i pierwszych zmarszczek wokół. Natomiast hydrożelowe płatki pod oczy zapewniają działanie liftingująco, napinając i ujędrniając skórę pod oczami. Jeżeli walczycie z cieniami pod oczami, zamiast dużej ilości korektora, przed porannym makijażem nałóżcie płatki z kwasem hialuronowym, który dodatkowo nawilży skórę pod oczami. Sprawdźcie poniżej, w produkty jakich marek według nas warto zainwestować.

Cienie pod oczami – jak się ich pozbyć? Domowe sposoby i składniki, które naprawdę działają >>>