Macie mniej niż 17 lat? O tych filmach mogliście i mogłyście nie słyszeć. Zgodnie z jedną z kategorii ustanowionych przez Motion Picture Association of America, amerykańskiego stowarzyszenia dbającego o interesy studiów filmowych, a dokładnie kategorię NC- 17, nie powinniście mieć do nich dostępu! Kategoria NC-17, czyli No One 17 and Under Admitted to obrazy zawierające mocne sceny przemocy lub ostre sceny erotyczne. Tytuły, o których piszemy, w kinach pokazywane były już jakiś czas temu, a aktualnie bez problemu można je dostać na DVD lub w internetowych wypożyczalniach czy zobaczyć na popularnych platformach streamingowych.

Czego można się po tych produkcjach spodziewać? Naprawdę mocnych wrażeń, co dla niektórych może okazać się niezbędną rekomendacją. I wielu scen łóżkowych! Niektóre z produkcji kręcą się wokół seksu, inne po prostu zawierają mocne sceny erotyczne, przez co uchodzą za ostre filmy. W naszym zestawieniu znalazły się thrillery erotyczne (Oczy szeroko zamknięte chociażby), ale i dramaty jak Blue Valentine. Wiele z nich to filmy nagradzane, doceniane przez krytyków i widzów, ale jednak budzące kontrowersje ze względu na mocne sceny seksu. Według niektórych powinny zostać zakazane.

Oczywiście dla jednych osób filmy ze scenami łóżkowymi, które są naprawdę śmiałe, będą zachęcające, dla innych odrzucające. Każda osoba ma inne preferencje i doświadczenia. Warto też pamiętać, że seks pokazywany na ekranie wciąż często daleko odbiega od tego, jak stosunki seksualne wyglądają w rzeczywistości.

W tych filmach znalazły się tak (bardzo!) mocne intymne sceny, że nie wszyscy mogą je oglądać! 

1. Marzyciele (2003), reż. Bernardo Bertolucci

 

2. Oczy szeroko zamknięte (1999), reż. Stanley Kubrick

 

3. Blue Valentine (2010), reż. Derek Cianfrance

 

4. Showgirls (1995), reż. Paul Verhoeven

 

5. Ostrożnie, pożądanie (2007), reż. Ang Lee

 

6. Henry i June (1990), reż. Philip Kaufman

 

7. Wstyd (2011), reż. Steve McQueen

 

8. Imperium zmysłów (1978), reż. Nagisa Ōshima

9. Życie Adeli (2013), reż. Abdellatif Kechiche

 

10. I twoją matkę też, reż. Alfonso Cuarón