1. Pióropusz

Akcenty w stylu boho są świetne i jak najbardziej sprawdzają się na festiwalach. Plecione sukienki, zamszowe kamizelki, długie sukienki i biżuteria z motywem piór - to wszystko co roku pojawia się na tego typu imprezach. Pióropusze to jednak inna bajka. Przede wszystkim - wydasz na niego niemało pieniędzy, a raczej nie uda ci się go dopasować do żadnej miejskiej stylizacji. A jeśli nawet się uda - zrezygnuj. Zamiast "festiwalowych" gadżetów w stylu pióropusza i wianka dużo bardziej przyda ci się umiejętność zaplataia ładnego warkocza.

INSPIRACJE DO STYLIZACJI NA FESTIWAL

2. Kostium kąpielowy

TYLKO kostium kąpielowy. Na terenie festiwalu panuje luźny i letni klimat, jest ciepło i przyjemnie, ale to jeszcze nie powód, by traktować skąpe bikini jako kompletny strój. Nie oznacza to jednak, że nie można go w ogóle eksponować - góra od bikini świetnie wygląda założona  pod luźny tank top, albo jako element wystający spod lekkiej sukienki. Kostium jednoczęściowy możesz połączyć z dżinsowymi szortami, a na ramiona narzucić chustę lub inne okrycie, które przyda się wieczorem.

3. EMU

Serio, tam będzie z 30 stopni. Nawet jeśli uważasz, że takie buty wyglądają dobrze z letnią sukienką, ta okazja nie jest właściwa. 

4. Kalosze

Warto mieć je ze sobą na wszelki wypadek, ale nie traktuj ich jako idealnego i jedynego obuwia na festiwal. Na zdjęciach świetnie prezentują się w połączeniu z szortami i krótkimi sukienkami. Po wyjściu na palące słońce to połączenie nie wydaje się już tak dobrym pomysłem. Kalosze zostaw sobie tylko na naprawdę porządne załamanie pogody.

5. Kopertówka

Tak, małe torebki są urocze, ale tego rodzaju niepraktyczne akcesoria pozostaw sobie na inne okazje. Na festiwalu lepiej sprawdzą się torebki na długim pasku, który możesz przełożyć przez ramię. Dobrym pomysłem jest też spakowanie swoich drobiazgów do modnego plecaka lub kolorowej nerki. To jeden z tegorocznych must have'ów na festiwal.

6. Bardzo krótkie szorty

Moda festiwalowa jest dużo bardziej wyrozumiała od tej, która panuje na ulicach, ale pewne granice są nieprzekraczalne. Na przykład granica pośladków - skoro nie masz na sobie kostiumu kąpielowego, powinny pozostać zakryte. No, chyba że naprawdę masz się ochotę pochwalić efektem zrobionych w ostatnim roku przysiadów!

7. Skórzane spodnie

Mogą wyglądać naprawdę dobrze, ale istnieje szansa, że założysz je raz i nie zdejmiesz do końca festiwalu. Każdy, kto próbował zdjąć obcisłe, skórzane ubranie ze spoconego ciała wie o czym mowa. 

8. Zamsz

Zamszowe ubrania, buty i torebki są bardzo modne i uwielbiamy je - szczególnie tego lata. Niestety, ich cena jest wysoka, a ryzyko zniszczenia podczas festiwalu - bardzo duże. Z zamszu trudno będzie sprać ślady błota, jedzenia i plamy po deszczu. Lepiej oszczędzić sobie stresu.

ZOBACZ TEŻ: Inspiracje do festiwalowych stylizacji

ZOBACZ TEŻ: Fashion Stage na Open'er Festival 2015

ZOBACZ TEŻ: Festiwalowe kolekcje - jakie są trendy?

Co warto zabrać? Polecamy: