1. Rozmawiajcie regularnie

Znajdź czas wieczorem i zadzwoń do przyjaciółki, chociaż na chwilę. Ważne jest to, żebyście miały regularny kontakt. Opowiedz o swoim dniu, poplotkuj lub po prostu wyżal się. Jeśli w codziennej bieganinie brakuje wam czasu na długie rozmowy, pamiętajcie, aby wymieniać się wiadomościami na Messengerze lub w wolnej chwili napisać jedną dłuższą. W ten sposób będziecie na bieżąco!
 

2. Zaplanujcie spotkanie

Mieszkanie na dwóch końcach Polski albo nawet w innych krajach nie pozwala wam widzieć się często. To problem, ale nie bez rozwiązania. Wybierzcie datę spotkania i z wyprzedzeniem kup bilet. Nie tylko wyjdzie taniej, ale też z niecierpliwością będziesz wyczekiwała dnia, w którym się zobaczycie. Długa rozłąka sprawi, że będziecie miały mnóstwo tematów do rozmowy, a czas, który spędziłyście razem, stanie się miłym wspomnieniem.

Macie siostrę? Po lekturze tego tekstu jeszcze bardziej to docenicie! >>>
 

3. Róbcie sobie niespodzianki

Nie rezygnuj z okazjonalnych prezentów lub kartek tylko dlatego, że mieszkacie daleko. Pisz listy – to trochę przestarzały, ale bardzo osobisty i miły zwyczaj. Ustaw sobie przypomnienie w telefonie na dwa tygodnie przed urodzinami przyjaciółki i przygotuj prezent. Np. wywołaj wasze zdjęcie, wstaw je w dizajnerską ramkę i wyślij pocztą. Nie jesteście w stanie świętować wspólnie, ale wciąż możesz być częścią tej ważnej okazji!
 

4. Opowiadajcie o sobie

To, że nie jesteś już częścią otoczenia przyjaciółki, nie oznacza, że nie możecie wiedzieć o sobie wszystkiego. W rozmowach nie pomijaj „zbędnych” szczegółów. Opowiadaj wszystko dokładnie, tak jak było, nawet jeśli ma to potrwać odrobinę dłużej. Będziecie czuły silniejszą więź ze sobą i większe zrozumienie. Nauczy to was też słuchać, a to bardzo ważna umiejętność!
 

5. Wysyłajcie zdjęcia na Instagramie lub Snapchacie

Social media są świetnym sposobem na pokazanie, co robisz lub jak się czujesz w danej chwilii. Wystarczy tylko kilka sekund na przesłanie zdjęcia z zabawnym opisem czy krótkiego nagrania, dzięki któremu utrzymacie ze sobą codzienny kontakt. Opcje filtrów, gifów i naklejek ubarwią każde ujęcie, nawet najnudniejszego dnia.

Jest nowa aktualizacja Instagrama! Ta nowa opcja was zachwyci i pozwoli zrobić idealne selfie >>>
 

6. Informujcie się na bieżąco

Gdy coś ważnego zdarzy się w waszym życiu, niezależnie od tego, czy są to zaręczyny, nowa praca, czy nawet samochodowa stłuczka, od razu się o tym informujcie! Nie chcecie chyba, żeby przyjaciółka dowiedziała się o tym od osób trzecich lub, co gorsza, z social mediów!
 

7. Doradzajcie sobie podczas zakupów

Nie wiesz, czy dobrze wyglądasz w czerwonej bluzce? Po prostu wyślij zdjęcie przyjaciółce i zapytaj ją o zdanie. W ten sposób nie tylko łatwiej będzie ci się zdecydować, ale też obie będziecie miały świadomość, że cenicie swoje opinie.
 

8. Oglądajcie filmy i seriale „razem”

Zaplanujcie „wspólny” seans. Możecie wybrać program emitowany w telewizji lub film czy serial na Netflixie. Rozmawiajcie na Skypie i dzielcie się komentarzami. Poczujesz się tak, jakbyście naprawdę oglądały go razem!
 

9. Pamiętajcie, o czym pisałyście

Czasem niełatwo zapamiętać wszystko, co do siebie pisałyście. Gdy widujesz kogoś codziennie, automatycznie przypominasz sobie, o czym ostatnio rozmawialiście. Wymienianie się wiadomościami czy SMS-ami to dość monotonna forma komunikacji, czasem coś może wam umknąć. To bardzo rozczarowujące, gdy przyjaciółka jest zdziwiona informacją, o której już dawno jej napisałaś...

W naszych czasach technologia ułatwia utrzymywanie relacji na dystans przez długie lata. Jednak nawet z najszybszym internetem i najnowszym smartfonem wasza przyjaźń nie przetrwa próby odległości, jeśli zabraknie w niej... inicjatywy i chęci!

Zobacz także: Ile czasu potrzebujemy, by się z kimś zaprzyjaźnić? Są nowe badania! >>>