Kochamy filmy animowane Disneya! Wychowałyśmy się na nich. Kopciuszek, Mała Syrenka, Mulan… Mimo upływu lat chętnie do nich wracałyśmy, by przypomnieć sobie kultowe sceny, powiedzonka bohaterów i (oczywiście!) piosenki. Ale jest jeszcze coś. Dorastając, zaczęłyśmy zauważać pewne nieścisłości, a nawet błędy w produkcjach. Jesteśmy bardzo ciekawe, czy Ty także zwróciłaś uwagę na te rzeczy, oglądając filmy Disneya! 

Błędy i nieścisłości w filmach animowanych Disneya

W naszej galerii znajdziecie (aż!) 12 pytań, które chciałybyśmy zadać Disneyowi. Zastanawiamy się (i prawdopodobnie nie tylko my) m.in. czy Arielka nie miała nic przeciwko temu, że na kolacji z księciem Erykiem serwowano… kraba. Przypomnijmy, że jej najlepszy przyjaciel Sebastian także był skorupiakiem. Poza tym, akcja Małej Syrenki toczy się w Europie (prawdopodobnie w Danii). Natomiast wspomniany już Sebastian mówi z karaibskim akcentem. Czyżby krabowi udało się przepłynąć ocean, zanim poznał rudowłosą syrenkę?

Mamy również pewne zastrzeżenia do twórców Królewny Śnieżki i siedmiu krasnoludków. Krasnoludki zajmowały się wydobywaniem diamentów. Jednak mieszkali w dość skromnej chatce. Co w takim razie robili z drogocennymi kamieniami? Inwestowali?

Przejdźmy do Kopciuszka. Chyba każdy zna tę historię. Gdy wybiła północ, piękna karoca zamieniła się w dynię, a piękna suknia w łachmany. Z kolei pantofelek, który także został podarowany Kopciuszkowi przez wróżkę,  nie wrócił do swojej pierwotnej postaci. Jak to możliwe? Brakuje nam tutaj konsekwencji.

O innych kwestiach, których „żądamy” wyjaśnienia możesz przeczytać w naszej galerii (na górze strony). Zaskoczona? Oczywiście mimo tych wszystkich nieścisłości nadal kochamy filmy animowane Disneya.