2. odcinek podcastu Glamour 20 minut mody Glamour z Jessiką Mercedes

„Dajcie mi odpowiednią parę, a mogę chodzić nago” – to słowa Anny Dello Russo, jednej z najsłynniejszych stylistek na świecie. Marilyn Monroe twierdziła, że „wystarczy dać dziewczynie odpowiednie buty, a podbije świat”. Obsesję na ich punkcie miała także Carrie Bradshaw i... Sarah Jessica Parker, która wcieliła się w największą serialową fashionistkę. Buty! Co takiego mają w sobie, że tak bardzo je kochamy? To pytanie postanowiliśmy zadać jednej z najpopularniejszych influencerek w naszym kraju, Jessice Mercedes, która zgodziła się została gościem 2. odcinka podcastu Glamour „20 minut mody”. Do posłuchania zapraszamy wspólnie z marką Gino Rossi (buty i torebki marki kupicie w CCC), która została partnerem naszej rozmowy.

Jessica Mercedes i redaktorka mody Glamour.pl Magdalena Zawadzka

Podcast 20 minut mody Glamour: Z Jessicą Mercedes rozmawiamy o... butach. Partnerem rozmowy jest marka Gino Rossi/CCC

„Ja od zawsze byłam wielką fanką butów i od zawsze była to najważniejsza rzecz w moim looku” – zaczęła Jessica Mercedes, i dodała, że do dziś kompletuje stylizacje pod buty i torebki, a nie odwrotnie. Po czym zdradziła, jakie spośród najmodniejszych w tym sezonie modeli, już ma w swojej szafie i do których z nich ma absolutną słabość (zdziwicie się!). Podpowiedziała także, jakie stylizacyjne triki z butami w roli głównej, warto stosować tej jesieni, choć jeszcze 10 lat temu było to nie do pomyślenia.

7 pomysłów Jessiki Mercedes na modne stylizacje na jesień 2020. Oryginalne looki i najmodniejsze buty sezonu. Na każdy dzień tygodnia! >>>

Do przeszłości nawiązujemy zresztą nieustannie, by wnikliwie przyjrzeć się zmianom, jakie w branży mody zaszły na przestrzeni ostatniej dekady. „Pamiętam takie czasy, kiedy na fashion weekach wszystkie blogerki musiały miec szpilki” – mówi Jess, dzieląc się z nami swoim najgorszym wspomnieniem z tamtych czasów. Nie kryjąc radości, że czasy te już minęły, bo branża – także na skutek pandemii – coraz bardziej ceni sobie wygodę.

Influencerka radzi także, jakie buty każda kobieta powinna mieć w swojej szafie, jak je nosić (a raczej jak NIE nosić), a także, czym kierować się, kupując nową parę. Chcecie wiedzieć? Posłuchajcie! 

Zobacz także: