Należycie do osób, które nie lubią godzinami przesiadywać przed lustrem, a w swojej kosmetyczce macie tylko to, co najpotrzebniejsze? Sprawdźcie, czy znalazło się w niej miejsce dla 3 produktów z naszej listy. Dlaczego? Te kosmetyki do pielęgnacji to absolutna podstawa codziennego dbania o skórę. Dlatego bezdyskusyjnie powinny znaleźć się w każdej kosmetyczce. Wyjaśniamy dlaczego.

3 kosmetyki do pielęgnacji, które trzeba mieć. Serio

Wokół kosmetyków do pielęgnacji narosło wiele mitów i legend. A zdania co do ich zbawiennego wpływu na skórę są podzielone – także wśród ekspertów. Najlepszym przykładem są choćby peelingi albo kosmetyki z retinolem. Bo choć niewątpliwie skuteczne, nie na wszystkich działają równie dobrze, a używane nieumiejętnie (lub niezgodnie z potrzebami skóry) mogą nawet zaszkodzić. Są jednak produkty, po które powinien sięgnąć każdy. I to nie raz na jakiś czas, ale codziennie. Przedstawiamy 3 kosmetyki do pielęgnacji, które trzeba mieć. 

1. Żel do oczyszczania twarzy

Choć modne ostatnio dwuetapowe oczyszczenie twarzy może budzić wątpliwości, bo, jak się okazuje, nie zawsze jest obowiązkowe, zwłaszcza jeśli na co dzień prawie się nie malujesz, samo oczyszczanie twarzy jest absolutną podstawą pielęgnacji. To właśnie dlatego pierwsze miejsce w kosmetyczce powinien zajmować odpowiednio dobrany do potrzeb skóry żel oczyszczający. To właśnie on nie tylko pozwoli usunąć z twarzy wszelkie zanieczyszczenia i resztki makijażu, ale i przygotuje skórę na zbawienne działanie nakładanych później kosmetyków pielęgnacyjnych. Jak łatwo więc wywnioskować, twarz powinno się oczyszczać dwa razy dziennie – nie tylko wieczorem, ale i rano. Poniżej podpowiadamy, po jakie kosmetyki do mycia twarzy szczególnie warto sięgnąć. My je uwielbiamy, bo nie tylko dogłębnie oczyszczają, ale i robią to bardzo delikatnie. Nie trzeba obawiać się podrażnień. 

2. Krem nawilżający

Kolejny etap codziennej pielęgnacji skóry, którego po prostu nie można pominąć? Nawilżanie! I wbrew powszechnie krążącym mitom jest równie ważne zarówno w przypadku cery suchej, jak i mieszanej czy tłustej – tylko dzięki regularnemu nawilżaniu da się wyregulować gospodarkę sebum. Masz cerę problematyczną? Wybierz krem nawilżający o lekkiej formule, która nie zapcha skóry. Jaki? Mamy dla ciebie kilka podpowiedzi. 

3. Krem z filtrem

Niezbędny w kosmetyczce produkt numer 3? Krem z filtrem. I to im wyższy tym lepszy! Skrupulatna i systematyczna ochrona przeciwsłoneczna to gwarancja młodego wyglądu przez lata. To właśnie dzięki kremom z filtrem – stosowanym nawet w pochmurne dni – unikniemy przebarwień na skórze i skutecznie opóźnimy pojawienie się zmarszczek. O kremie z filtrem nie możesz zapomnieć zwłaszcza jeśli używasz bardziej inwazyjnych kosmetyków – kwasów albo wspomnianych już kremów z retinolem (oczywiście tylko na noc). W przeciwnym wypadku problemy to tylko kwestia czasu. 

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach. 

Zobacz także: